Skocz do zawartości

Brak ó W Programie Kadu


kenczan

Rekomendowane odpowiedzi

A zatem tak. Korzystam z Gentoo na stacjonarnym od wiosny z dość dużym powodzeniem i postanowiłem moją poprzednią dystrybucję zamienić na Gentoo również na laptopie. Wszystko poszło świetnie - system zabootował za pierwszym kernelem, Xy, KDE skompilowane programy użytkowe zaemergowane, partycja /home wypełniona backupem danych. Uruchamiam kadu, chcąc pochwalić się znajomym. I po jakimś czasie (no cóż nie każdy wyraz zawiera "u z kreską") orientuje się, że kiedy próbuję napisać wyraz z tą literką wtedy co ? mało, że ó nie wskoczy na miejsce to jeszcze 1dna literka po nim też nie pokaże się w oknie. Nigdzie indziej ten problem nie występuje. Myślałem, że to czcionka, ale okazało się, że to samo jest na każdej. Czy ktoś z Was miał podobny problem ?

 

Pozdrawiam !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tytule myślałem,że napiszesz że kadu powinno się nazywac kadó ;)

 

Żywo rozbawiłeś mnie tą odpowiedzią :)

 

Zobacz czy to samo będzie się działo na nowym profilu, ew. spróbuj przenieść katalog .kadu w jakieś inne miejsce i zobacz, czy na nowym konfigu będzie to samo.

 

A tego próbowałem już, ale jak się już okazało to nie tu był pies pogrzebany.

 

Na trop tego co jest nie tak wpadłem po tym jak okazało się, że oprócz poza kadu problem występuje w konsoli. Polecenie locale zdradziło wszystko.

 

LANG=
LC_CTYPE="POSIX"
LC_NUMERIC="POSIX"
LC_TIME="POSIX"
LC_COLLATE="POSIX"
LC_MONETARY="POSIX"
LC_MESSAGES="POSIX"
LC_PAPER="POSIX"
LC_NAME="POSIX"
LC_ADDRESS="POSIX"
LC_TELEPHONE="POSIX"
LC_MEASUREMENT="POSIX"
LC_IDENTIFICATION="POSIX"
LC_ALL=

 

Na roocie było dobrze czyli z kodowaniem pl_PL.ISO-8859-2. Czemu na userze utworzyło się źle ? nie wiem. W każdym razie szybka edycja /etc/env.d/02locale i wstawienie odpowiednich wartości i odświeżenie środowiska dały pożądany efekt :)

 

Dziękuję za odpowiedzi i uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...