Skocz do zawartości

Edycja Binarki W Hex Edytorze


borzole

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam binarkę fullrecall.com i chciałem zmienić w niej domyślny folder bazy:

$HOME/fullrecalldb na ukryty (ot dla sportu, nawet nie używam programu ). Przy pomocy edytora szesnastkowego (ghex2) zmieniłem nazwę, ale musiałem zachować taką samą ilość znaków w nazwie ( i działa, jupi! ).

 

Nigdy wcześniej nie edytowałem binarek no i mam pytania:

* co zrobić, żeby wstawić krótszą / dłuższą nazwę. Kombinowałem z uzupełnianiem słów o zera, ale zawsze binarka wywala "naruszenie ochrony pamięci".

* znacie jakieś dobre materiały w sieci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

* co zrobić, żeby wstawić krótszą / dłuższą nazwę. Kombinowałem z uzupełnianiem słów o zera, ale zawsze binarka wywala "naruszenie ochrony pamięci".

Hm, to ciekawe. U mnie nie było problemów z uzupełnianiem zer. Nie wiem jak wygląda ghex2 (używam bless), ale na pewno miałeś tryb nadpisywania, a nie dopisywania?

Co do dłuższej nazwy to jest to teoretycznie wykonalne, tylko wtedy musiałbyś przelecieć przez cały kod aplikacji i pozmieniać wszystkie odwołania do różnych zmiennych, żeby wszystko się zgadzało. Inaczej mówiąc - szkoda zachodu ;)

Chociaż zdaje się, że na windowsie takie cuda potrafił wyczyniać ollydbg, nie wiem czy jest na linuksie godny odpowiednik.

 

A poza tym, jeśli chodzi o tę ścieżkę, to zajrzyj do pliku ~/.foxrc/FullRecall i tam ją zmienisz bez grzebania w binarkach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...