Skocz do zawartości

Update F12>F14


alkuzad

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Za niecaly miesiac f12 straci wsparcie w postaci aktualizacji wiec czas na update. ćzy mozna yumem dac update bezposrednio do f14 czy trzeba to robic programem Preupgrade ?

 

Sama aktualka do f13 potrzebuje 1.4gb (bez presto) a chcialbym tego uniknac. Preupgrade jeszcze nie uzywalem i prawde mowiac to o nim zapomnialem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Caly proces znam tylko nie wiedzialem czy bezpposrednii f12>f14 nie zepsuje systemu.

Jak zepsujesz to naprawisz. Pewnie lekko nie bedzie, ale mozesz spróbowac tak jak to jest napisane tu http://fedoraproject.org/wiki/YumUpgradeFaq#Fedora_13_-.3E_Fedora_14 , ale tu nie jestem pewien czy wersja yuma z f12 ma taka opcje zaimplementowana. Ewentualnie uzyj preupgrade'a lub w plikach *.repo zmien release na 14 i pusc yum update (prawdopodobnie to jest manualny odpowiednik metody z wczesniej podanego linka).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thof wiem ze dawno nie zagladalem na forum ale jestem na tyle zaawansowanym uzytkownikiem komputera ze wiem gdzie szukac takich materialow jakie tu podajecie. Szukalem tylko odpowiedzi na pytanie czy ktos moze wie czy f12>f14 sie nie pogryzie. Za chwile robie nowe partycje i DD kopia. A potem zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukalem tylko odpowiedzi na pytanie czy ktos moze wie czy f12>f14 sie nie pogryzie. Za chwile robie nowe partycje i DD kopia.

Jak tak bardzo chcesz wiedzieć, to ja odpowiem: Nie wiemy [-;

Jak już ktoś powyżej wspomniał - to zależy od:

a) aktualnej wersji Twoich pakietów

B) tego jakie pakiety posiadasz

c) konfiguracji sprzętowej

d) sterowników do tej konfiguracji sprzetowej

e) jeszcze raz pakietów jakie posiadasz (no co? w linukse też jest wiele zależności, to tu może być powielony jeden punkt :P).

 

Kiedys przy upgradzie 10→11 z tego co kojarze, miał buga związanego z DMA na dysku twardym. Strasznie wolno się wszystko włączało. Zgłosiłem buga na bugzilli, myśleli, dawali patche - nic. W końcu zainstlaowałem od zera 11 - działało... jak widac upgrade u mnie coś zepsuł. Innym razem było okej, więc spróbuj, nic nie tracisz (no chyba, że nie zrobiłeś /home na osobnej partycji...) a możesz zyskać trochę czasu na ponowną konfiguracje jeśli się powiedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ja dokładnie wczoraj zrobiłem upgrade z wersji 12 na 14 za pomocą narzędzia "preupgrade" i wszytsko przebiegło bez większych problemów.

 

1. yum update rpm

2. yum update

3. yum install preupgrade

4. preupgrade-cli

 

# Po tej opcji na ekranie pojawi się spis dostępnych wersji systemu do której możemy się upgrejdować... ja wybrałem "Fedora 14 (Laughlin)"

 

5. preupgrade-cli "Fedora 14 (Laughlin)"

6. reboot

 

# Instalacja nowej wersji, po uruchomieniu systemu wydajemy polecenie

 

7. package-cleanup --cleandupes

 

# które usuwa nam duplikaty zainstalowanych paczek zostawiając tylko te nowsze.

 

8. cat /etc/redhat-release

 

# powinniśmy mieć info: Fedora release 14 (Laughlin)

 

 

 

Może komuś się to przyda, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobnie:

 

preupgrade z x86_64 Fedora 12 (Constantine) na Fedora 14 (Laughlin) wystartował o 20:28. Około 22:30 skończył pobierać (jakieś 2,5 Mbit/s z sunsite.icm.edu.pl), walnął się i wyzwolił nową pozycję z grub.conf, z mini plikiem kickstart i zadanym repozytorium z dysku twardego. Przy obecnych LUKS wolumenach, zatrzymał się z pytaniem o hasło na czarnym tle z kursorem myszki poza ekranem, nouveau też miał podpadzioche (dwa razy zawiesił komputer). Ale po wszystkim instalacja pakietów .fc14 (było 1630). Po dobrej godzinie restart na 2.6.35, elegancko z poprzednimi parametrami startowymi które miałem (m.in. rdblacklist=nouveau rd_NO_LUKS). Tylko parę problemów jak myszka pod innym event, trochę ręcznych zależności, pozostałe przez yum distro-sync.

 

Jestem zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Preupgrade-cli wywalał się po ściągnięciu 4plików.

Preupgrade zwyĸły działał ale po kilkukrotnym starcie od zera mimo, że niby można kontynuować odpuściłem.

LiveUSB stworzone Unetbootin miało problemy dziwne, nie mógł znaleźć jakiegoś pliku.

 

Wpiecie DVD i zwykły upgrade z płytki poszedł. Aktualka po zabrała jakies 2h ale wszystko chodzi dobrze. Nawet w Mumble działa już opcja dodawania skrótów klawiszowych. Trochę wolniej też wstaje ale ważne że F14.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...