Skocz do zawartości

Fedora 14


Pieczko

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukaj na stronie projektu E17, kiedys to instalowalem przez kompilacje ze zrodel.

Co do drugiego, to kiedys wklejalem gdzies tu link do odpowiedniego poradnika, poszukaj po forum. Jak nie znajdziesz to daj znac. Generalnie da sie, dla 64 bitow bedziesz potrzebowal pena wiekszego od 4 giga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj na stronie projektu E17, kiedys to instalowalem przez kompilacje ze zrodel.

Co do drugiego, to kiedys wklejalem gdzies tu link do odpowiedniego poradnika, poszukaj po forum. Jak nie znajdziesz to daj znac. Generalnie da sie, dla 64 bitow bedziesz potrzebowal pena wiekszego od 4 giga.

Co do punktu drugiego, to źle sformułowałem pytanie. Robie bootowalnego pena, odpala się, ale wersja dvd uruchamia się i wywala komunikat, że nie może znaleźć nośnika instalacyjnego( do wyboru mam tylko napędy optyczne i dysk systemowy, pena nie widzi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha czyli chcesz zaistalowac z dvd na pendrivea? Nie probowalem, zawsze mozesz zrobic tzw persistent install z jakiegos live cd, za pomoca live usb creatora. Bedziesz mogl pozniej normalnie yumem doinstalowac co potrzebujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha czyli chcesz zaistalowac z dvd na pendrivea? Nie probowalem, zawsze mozesz zrobic tzw persistent install z jakiegos live cd, za pomoca live usb creatora. Bedziesz mogl pozniej normalnie yumem doinstalowac co potrzebujesz.

Jeszce inaczej:)

Chce zainstalowac fedore na dysku twardym z pendriva. Wiem, ze unebootinem przygotowane peny z obrazami liveCD sie instaluja bo tak zainstalowalem fedore 13. Teraz chce tak zrobic tylko, ze zamiast obrazu liveCD uzyc obrazu DVd i tu pojawia sie problem, bo gdy juz uruchomie przygotowanego pena z obrazem dvd, to wyskakuje tylko pierwszy ekran od fedory z komunikatem ze nie mozna znalezc nosnika instalacyjnego i kaze wlozyc plye której nie mam.

Mam nadzieje, ze teraz zostalem zrozumiany.

 

Bylo to omawiane po czesci tutaj: http://forum.fedora.pl/index.php?/topic/20467-fedora-z-pendriva/

Jednak u mnie tak przygotowany pen z obrazem dvd nie pozwala na instalacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forums.fedoraforum.org/showthread.php?t=205596

 

Zrob wg tego howto, bedziesz mial pena z instalacyjnym dvd. Moim zdaniem lepiej instalowac z live cd albo jeszcze lepiej z netinstall. Mniej balaganu i zbednych pakietow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak potrzebujesz czegoś lekkiego to możesz ściągnąć oficjalnego spina z lxde i wrzucić go jakimś programem, albo jak napisał esail, czyli edytować wybrany plik *.ks i wygenerować obraz tylko z tym środowiskiem (tj. bez śmieci, czyli dużo mniejszy rozmiar). Trzeba pamiętać o dodatkowych opcjach, które są opisane np. tu http://fedoraproject.org/wiki/FedoraLiveCD/USBHowTo . Zresztą temat był wiele razy na forum i wystarczy poszukać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...