Skocz do zawartości

[Solved] Problem Z Wielkościami Czcionek W Kde


dzikiws

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i pozdrawiam.

Nie wiem czy tylko to występuje u mnie czy u innych też.

Problem polega na wyświetlanych czcionkach na ekranie KDE, nie mogę ustawić poprawnych wielkości, ten problem występuje u mnie od około roku, w tym czasie zmiany kolejnych wydań Fedory nic się nie zmieniło - cały czas jest tak samo, przy innych dystrybucjach ten problem nie występuje, chodzi mnie konkretnie o ustawienie wielkości czcionek (dla całego systemu) w konsoli na ekranie KDE, czy ma to związek z zainstalowanymi dodatkowymi czcionkami, czy bez ich zainstalowania będzie wszystko dobrze,oczywiście ustawiam czcionki w Ustawieniach Systemowych.

Druga sprawa to wielkość ikon na ekranie KDE, ten problem występuje u mnie tylko na Fedorze i KDE - ikony są nie jednakowej wielkości, jedna ma 8mm druga 15mm trzecia 20mm, czy to jest normalne, czy u was to samo występuje - nie mogę sobie poradzić z tym problemem i nic nie wpadło mnie w oko po przeszukiwaniu netu.

Co do czcionek to mam zainstalowane:bitstream, dejavu, liberation, paktype, stix, i przestarzałe czcionki: ghostscript, ISO8859-2, urw, xorg.... ISO8859-1, ISO8859-2 i misc.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zainstalowałem jeszcze raz Fedorę patrząc kiedy zmienią wielkość wyświetlane czcionki, okazuje się iż czcionki ulegają drastycznemu zmniejszeniu po zainstalowaniu sterownika nvidii, oczywiście z repo, na sterowniku nouveau wielkość czcionek jest dobra i czytelna, szczególnie te w konsoli.

Pozdrawiam, jeszcze nie znalazłem lekarstwa na tą dolegliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak w System Settings wybierzesz Application Appearance i w zakładce Fonts jest opcja Force fonts DPI to może spróbuj zmienić z Disabled na 96 lub 120 DPI. Ja u siebie nic nie zmieniałem i mam Sans Serif i Monospace ustawione na 9 lub 8. Jest ok, tzn. nie widzę różnicy między gnome, a kde i używam sterownika nvidii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dzieki "thof" - twoja rada pomogla - ustawienie DPI 96 - po restarcie wszystko wrócilo do normy, czcionki sa wyswietlane prawidlowo i o odpowiedniej wielkosci.

Pozdrawiam

Powalczylem jeszcze z ikonami - sa teraz do przyjecia. Jeszcze raz dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...