Skocz do zawartości

Nie Działa Regulacja Podświetlenia W Laptopie W Kde 4.6


slabypingwin

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio już na 2 dystrybucjach ; Sabayon 5.5 i Kubuntu 10.10 po zaktualizowaniu KDE 4.5 do najnowszej wersji tego

środowiska czyli 4.6 występuje ten sam problem ; nie działa prawidło zciemnianie/rozjaśnianie ekranu w laptopie .

Użycie kombinacji Fn + kursor w lewo powoduje natychmiastowe obniżenie jasności do najmniejszej a użycie kombinacji klawiszy ; Fn + kursor w prawo powoduje migotanie obrazu , a nie jego rozjaśnianie . Zaglądałem do ustawień skrótów klawiuaturowych w nasjnowszym KDE 4.6 ale

to nic nie pomogło . Może ktoś z tego forum przetestował już najnowsze KDE 4.6 na F14 lub innej dystrybucji i zetknął się z podobnym zjawiskiem :angry: Z góry dzięki za pomoc .

OFFTOPIC ; ile to ja już razy pisałem na tym i innych linuksowych forach ;

zostawcie w spokoju te środowiska graficzne które są bo są już dostatecznie ładne i funkcjonalne !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam KDE 4.6 z kde.repo i nie mam takiego problemu. Rozjaśnianie i przyciemnianie ekranu za pomocą Fn działa prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki esali za szybką odpowiedź :rolleyes:

Co więc moe być przyczyną gdy po zainstalowaniu distra z KDE 4.5.x jest dobrze a po jego upgradzie do 4.6

zaczyna się u mnie migotanie zamiast zciemniania/rozjaśniania przez Fn :unsure:

Ja mam grafikę Ati mobility 5470 którą obsługuje moduł FGLRX

A ty esali jaką masz grafę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nvidie z kmod-nvidia. Moim zdaniem to nie problem karty graficznej a twojego komputera. Regulacja jasności podświetlania matrycy to problem hardwareowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...