Skocz do zawartości

Apache Na Gościu Virtualbox


Gość Jakub

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jakub

Witam, bardzo proszę o podpowiedź.

 

Zainstalowałem Fedorę 14 w VirtualBoxie. Zainstalowałem na niej Apacha, php działa bez problemów jednak tylko w systemie gościa(Fedora). Chciałbym, żeby na hoście (MS Windows XP) była możliwość otworzenia strony php z Fedory. Męczę się z tym już tydzień i nic. Przede wszystkim chciałbym, żeby dostęp do Fedory był możliwy tylko z Hosta. Próbowałem wszystkich trybów karty LAN w VirtualBox, na żadnym nie mogę się dostać na Fedorę.

 

Dziękuję za wszelkie sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie, ze trzeba troche pokombinowac na hoscie, zeby z hosta ogladac strony zainstalowane na Apachu goscia. To moze byc pomocne → http://www.virtualbo...iki/User_HOWTOS ale jak cos takiego zrobic na Windows? To chyba nie to forum.

 

Potrzebujesz forum VirtualBox albo Windows. System goscia nie ma tu zadnego znaczenia. Nie w tym problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jakub

Dzięki za odpowiedzi. Tylko na początek nie wiem, w jakim trybie ma być karta LAN w maszynie wirtualnej. Są cztery tryby: NAT, Bridged, sieć wewnętrzna i Sieć izolowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opis trybów:

NAT - gosc traktuje wszystko jakby bylo netem, czyli musisz sobie zrobic translacje adresów by byc widocznym.

Bridged - Vbox staje sie (po)mostem miedzy gosciem, a routerem. Czyli IP dostajesz od routera i to tak jakby kolejny komp w sieci.

O reszcie doczytaj w necie lub dokumentacji, ale znajomosc tych dwóch pierwszych powinna Ci wystarczyc na wstepie. Pózniej mozesz izolowac swojego goscia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jakub

Opis trybów:

NAT - gość traktuje wszystko jakby było netem, czyli musisz sobie zrobić translacje adresów by być widocznym.

Bridged - Vbox staje się (po)mostem między gościem, a routerem. Czyli IP dostajesz od routera i to tak jakby kolejny komp w sieci.

O reszcie doczytaj w necie lub dokumentacji, ale znajomość tych dwóch pierwszych powinna Ci wystarczyć na wstępie. Później możesz izolować swojego gościa.

 

Właśnie jest tak jak mówisz, w trybie Bridge wszystko wydaje się działać, Fedora(gość) dostaje kolejny adres z DHCP routera, ping z Hosta na gościa (i odwrotnie też) idzie bez problemów. Cóż z tego, gdy po wpisaniu w przeglądarkę Hosta adresu gościa nic się nie dzieje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...