Skocz do zawartości

Instalacja Paczek Z Dysku Twardego - Scientific Linux


Takedowner

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Chcialem sie Was zapytac, w jaki sposób moge zainstalowac paczki sciagniete na dysk twardy za pomoca menadzera pakietów yum lub rpm ? Precyzujac pytanie, mam taki problem, ze uzywajac skladni

yum localinstall --nogpgcheck nazwa_paczki

dla przykladowego pakietu, jego instalacja jest zalezna od drugiego pakietu, który mam sciagniety równiez na dysk i oczywiscie instalacja zawodzi poniewaz nie wiem jak wskazac mu, ze ta zalezna paczka jest równiez w tym katalogu. Czy nalezy dodac jakis opcjonalny parametr wskazujacy katalog z paczkami (lub jakas zmienna zdefiniowac)? Z góry dziekuje za odpowiedz. Pozdrawiam.

 

[EDIT]

Znalazlem rozwiazanie, w którym nalezy zdefiniowac wlasne repo:

[Mono]
name=RHEL_5 Mono Repo
baseurl=file:///home/pawel/Repository/Mono/

Problem w tym, ze wyswietla sie blad o nie istniejacy plik repomd.xml we wskazanej sciezce. Problem jest w tym, ze zalecane jest wykorzystanie narzedzia createrepo, jednak owego nie mam zainstalowanego w systemie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]oczywiście instalacja zawodzi ponieważ nie wiem jak wskazać mu, że ta zależna paczka jest również w tym katalogu.
cd <katalog ze wszystkimi paczkami>
rpm -Uvh *.rpm

 

[...] zalecane jest wykorzystanie narzędzia createrepo, jednak owego nie mam zainstalowanego w systemie :/
yum install createrepo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...