Skocz do zawartości

Praca Inżynierska


Takedowner

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Już niedługo staję przed wyborem tematu pracy inżynierskiej. Niestety promotor, u którego chciałbym pisać ową pracę, zaproponował tematy z dziedzin, z których nie czuję się najlepiej. Dał mi jednak wolną rękę w zaproponowaniu tematu z dziedziny sieci (oczywiście w kontekście napisania jakiegoś programu). Czy mielibyście ciekawe propozycje jakieś aplikacji, którą mógłbym zrealizować na linux'ie ? Chodzi mi o taką aplikację, do realizacji której będę mógł znaleźć jakąkolwiek pomoc, np. w sieci bądź już gotowe rozwiązanie. Czytałem trochę na temat biblioteki libpcap. Czy za pomocą tej biblioteki można zaimplementować ciekawą aplikację, którą można byłoby wdrożyć u jakiegoś ISP'a. Marzyło mi się zrealizowanie takiej aplikacji, aby wizualnie przedstawiała topologie(połączenia) wszystkich router'ów, switch'y itd. danego ISP'a. W dodatku, żeby można było się dobrać do aktualnych parametrów tych urządzeń, kwestia tego czy da się to tak zaimplementować no i jak zaawansowane jest to zagadnienie . Języki programowania, z którymi dobrze radzę sobie to C, C++, C# (Mono) i Javą (jednak najmniej lubię w nim programować). Kwestia tego na ile dany język i biblioteki pozwolą mi na wydobycie informacji z urządzeń sieciowych, korzystnych z punktu właśnie administrowania sieci. Proszę o jakiekolwiek sugestie. Z góry dziękuję. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dość, że przyszli inżynierzy tytuły naukowe zdobywają wynajdując ponownie koło, to jeszcze proszą innych o pomoc w poszukiwaniu nowych sposobów na to. Osobiście nie popieram tego typu bylejakości więc zamykam, jeśli któryś mod ma inne zdanie na ten temat może ponownie otworzyć.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...