Skocz do zawartości

Jak Utworzyć 8 Partycji W Fedorze


fastvb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od miesiaca zaczalem swoja przygode z Fedora. Niestety na poczatku trudno mi sie przyzwyczaic.

Mam nadzieje, ze znajde tutaj pomoc.

Mam za zadanie zainstalowac Fedore i stworzyc 8 partycji, nie udaje mi sie to, bo gdy tworze 4 to zostaje ona utworzona w innym katalogu.

np.

sda

___sda1 /boot

___sda2 /

___sda3 /home

___sda4

______sda5 /usr

______sda6 ...

i tak dalej.

Jak zrobic aby wszystkie 8 partycji byly w tym samym miejscu (sda) ?

 

W zadaniu mam jeszcze nastepujacy punkt:

Program ladujacy (boot loader) GRUB powinien byc zainstalowany w glównym sektorze dysku MBR (ang. Master Boot Record). (/boot/grub/grub.conf)

Nie wiem za bardzo o co chodzi i jak to zrobic.

Pomozcie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadanie bylo nastepujace:

Na dysku powinno zostać utworzone 8 partycji o podanych poniżej rozmiarach i punktach montowania:

 

* 500 MB /

* 100 MB /boot

* 200 MB /home UWAGA! Należy zapewnić, aby była to partycja podstawowa.

* 200 MB /tmp

* 1 GB /usr

* 500 MB /var

* 256 MB partycja wymiany

* pozostawić ~300 MB wolnej przestrzeni dyskowej w partycji rozszerzonej (rezerwa na potrzeby innych zadań)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym /boot dal na pierwsze miejsce - jest to poczatek dysku a wiec obszar najszybszy.

Co do pierwszego pytania: wszystkie te partycje sa na dysku sda, nie rozumiem Twojego pytania. Podejrzewam, ze nie wiesz co to partycja fizyczna, logiczna i rozszerzeona - poczytaj, a zrozumiesz dlaczego utworzylo Ci sie takie "drzewko".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam za zadanie zainstalować Fedorę
Kolego, nie każ nam odrabiać Twoich lekcji. Poszukaj na forum, bo temat podziału dysku był poruszany. Jeśli już ściągasz, to postaraj się choć trochę na tym skorzystać.

Najchętniej wrzuciłbym do kosza, ale skoro już morsik podał Ci kierunek to tylko zamknę temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...