Skocz do zawartości

Vbox


Fred

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem nowy na forum i linuksiarzem to ja na pewno jeszcze nie jestem... ale chcialbym byc ;) Możecie mi podpowiedzieć czemu nie dziala mi internet na VB? Zainstalowałem Fedorę na VB na minimalnych pakietach. Pracuje na laptopie, który łaczy się z routerem przez wi-fi. Ustawienia sieci to NAT. Na Bridged też nie mogę odpalić sieci. Nie dziala mi polecenie ping, ani tu, ani tu. Wiem, ze w procesie minimalnej instalacji systemu nie jest przeprowadzana konfiguracja interfejsu sieciowego, więc do momentu zapewnienia konfiguracji zachowawczej można tymczasowo konfigurować interfejs używając polecenia dhclient. Ale tak też mi nie praży =/ Mógłbym liczyć na jakąś wskazówkę? Naprawdę dopiero raczkuję ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź (ifconfig) czy polecenie dhclient wykonane na maszynie wirtualnej w ogóle przydziela adres.

Sprawdź (chkconfig) czy usługi NetworkManager lub network są aktywne na danym poziomie uruchomienia (jeśli wykonałeś instalację minimalną, to działasz prawdopodobnie na poziomie 3., czyli w trybie tekstowym).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...