Skocz do zawartości

Usb Live


Lucjan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszytskich

Mialem na starym laptopie fedorke, sprzedalem, teraz zakupilem netbooka jak nie trudno sie domyslic nie posiada CDRomu, wiec tylko instalacja z USB. No to chce sobie zrobic na usb system by móc zainstalowac zanim bede mial laptopa(dopiero przyjdzie poczta, z allegro). Dzialam na XP, rózne programy typu: USbuntu, LiveUSB Creator dla fedory, Lili USB Creator, unetbootin-win-549, YUMI. I za kazdym razem jak robie test na komputerze czy dziala okazuje sie ze nie...daje bootowanie z USB a tu tylko komunikat o tresci: SYSLINUX 3.81 2009-05-29 CBIOS LOAD ERROR - BOOT ERROR (zaleznie od programów wersja syslinuxa sie zmienia na np 4.01 tak samo data na jakas z 2010r). I nic, blad jest i nie dziala. Próbowalem dla fedory 12 z plyty livecd oraz DVD, jak i dysku z .iso, fedore 14 z iso, jak i ubuntu(dlatego znalazl sie program "usbuntu")9.10 z plyty live cd jak i iso.

Pomózcie co jest nie tak? Myslalem ze bios w kompie za stary, no ale odtwarza bootowalengo usb, ale zaaktualizowalem do nowszego i to samo...

PS. uruchomilem Ubuntu z plyty i tam jest opcja "przeniesienia" danych z plyty na usb, czyli jak by creator liveusb, zrobilem i to samo, blad z tym syslinuxem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tyle bios za stary, co wadliwy i nic z tym nie zrobisz. A livecd robisz dobrze i prawdopodobnie na netbooku pójdzie, ale nie ma co tak się przygotowywać z wyprzedzeniem, bo jak z allegro i pocztą to jest duża szansa, że nie przyjdzie w ogóle i szkoda teraz Twojej roboty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee nie, kupiłem z ponad 250 przedmiotów, ani razu mnie nie oszukali, a mam dobry kontakt ze sprzedającym to i tu jestem dobrej myśli :D

No być może to wina kompa, ale niby otwiera usb to nie wiem czemu takie cuda tutaj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...