Skocz do zawartości

Fedora Jako Router


Rudolf

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam takie pytanie.

Mam serwer z zainstalowanym Windowsem 2003 na nim jest serwer DHCP, chciałbym przed serwerem z Windowsem postawić serwer z Fedorą który będzie działał jako router, na którym będzie squid z sarg-iem.

Pierwsze pytanie dotyczące adresaci interfejsów sieciowych na Fedorze jeden interfejs adres od operatora drugi 192.168.1.1/24 na Windowsie jeden interfejs komunikujący się z Fedorą 192.168.1.2/24 drugi interfejs 192.168.16.1/24 interfejs na którym będzie serwer DHCP rozsyłający adresy po całej wewnętrznej sieci. Czy taka adresacja zdałaby oczekiwany rezultat, żeby każdy z użytkowników sieci miał dostęp do internetu.

Drugie pytanie powiązane jest z pierwszym czy na takiej adresaci będzie można skonfigurować squd tak aby w pełni spełniał swoją rolę, oczywiście każdy użytkownik w sieci wewnętrznej otrzyma adres z sieci 192.168.16.0/24.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie będą się gdzieś powtarzać IPki (co osiągniesz poprzez precyzowanie trzeciego oktetu dla konkretnych zastosowań), to będzie działać wszystko co sobie wymyślisz. Ja używam adresów z kosmosu (w rodzaju dhcp rozdającego 192.168.250.50-192.168.250.99), dzięki temu od razu widzę który komp jest gdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...