Skocz do zawartości

[F15-Beta] Empathy: Brak Protokołu Gg


BelHeI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

chciałbym skorzystać z Empathy do obsługi gg, lecz brak w programie protokołu, który by obsługiwał GG.

Mogło to wynikać z tego, iż wcześniej usuwałem Empathy i teraz, ostatnio chciałbym powrócić owego programu.

Póki co, używam Pidgina i Empathy umożliwia import danych z Pidgina, lecz jak wcześniej wspomniałem, nie ma protokołu GG i nie potrafi znaleźć odpowiednich danych do konfiguracji konta.

 

A więc moja prośba jest następująca, jak doinstalować wtyczkę GG do Pidgina?

 

Pozdrawia,

Maciek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Empathy dziala GG, tylko program ma jakis problem sam ze soba jesli chodzi o liste kontaktów. A Pidgin dziala bez zadnych wtyczek. Po prostu konfigurujesz nowe konto.

 

Sa na razie dwa klócace sie ze soba rozwiazania do Empathy: haze oraz sunshine. Obydwa na F15 nie dzialaja idealnie. Niestety haze nie mozna wyrzucic ze wzgledu na problemy z zaleznosciami, a sunshine nie dziala, póki haze jest zainstalowane. Takze widzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok, ale dziwne jest to.. że wszystkie inne protokoły mogę skonfigurować, tylko nie protokołu GG. Gdy wybieram Gadu-Gadu z listy konfiguracyjnej konta, to nie mam żadnych pól, ale jak wybiorę np.: Facebook Chat, to ukazują mi się pola do zalogowania na owy protokół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

soa#1 u mnie dziala. Napisz jakie pakiety masz zainstalowane:

yum list *empathy*
yum list *telephaty*

telepathy, telephaty, ciagle mi sie myli

 

Mam polaczenie z jabberem (sa kontatky), gg (sa kontakty) i irc. Jedyne, co mi jeszcze nie dziala to gtalk na koncie nie do konca gmailowym, ale bardzo mi nie zalezy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo:

[root@lapek-maciek maciek]# yum list *empathy*

Wczytane wtyczki: langpacks, presto, refresh-packagekit

Zainstalowane pakiety

empathy.i686 3.0.2-2.fc15 @updates

 

 

[root@lapek-maciek maciek]# yum list *telephaty*

Wczytane wtyczki: langpacks, presto, refresh-packagekit

Błąd: Brak pakietów pasujących do listy

 

Jak widać, brakuje wtyczki telepathy-sunshine. Oczywiście, wtyczkę zainstalowałem i już wszystko działa jak należy :)

 

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...