Skocz do zawartości

Polecane Karty Dźwiękowe


siabadaba

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuje profesjonalnych i/lub pólprofesjonalnych kart dzwiekowych, chcialbym sie dowiedziec jakich sie uzywa w studiach radiowych itp.

Jak w ogóle uzyskac jakosc studyjna, od czego to zalezy etc. ?

Co polecacie, jesli chodzi o sprzet (ewentualnie oprogramowanie)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Co do oprogramowania, to w dokumentacji Fedory jest nawet dział dotyczący dźwięku, a konkretniej muzyki.

http://docs.fedoraproject.org/en-US/Fedora/15/html/Musicians_Guide/index.html

Dosyć obszerny, ale wszystko ładnie wyjaśnione, po angielsku.

Co do sprzętu, to niestety nie jestem na tyle obeznany, żeby Ci pomóc. Nasuwa mi się SoundBlaster jedynie.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W domu nie uzyskasz studyjnej jakości. Nie masz maty korkowej na ścianach. Meble też nie pomagają. Ani kaloryfer, ani okna. No i oczywiście jest lodówka. :)

 

Interesowałem się kiedyś sprzętem i fajne rzeczy są na USB niestety: mikrofony, dźwiękówki, klawisze, wszystko. W najlepszym razie działa na Maku.

 

Jeśli chcesz mieć zadowalającą jakość nagrywania mowy, to wystarczy średniej jakości mikrofon za 100 złotych i trochę wprawy w odszumianiu materiału w Audacity, bo działa to świetnie: nagrywasz próbkę szumu, a potem filtrujesz nagrany dźwięk ustalając jak bardzo odsiać go z tego szumu. Dobrze jest też kupić po prostu sprzętowy mikser, gdzie podłączysz instrumenty i mikrofony, ustawisz ile ma być basu, głośność kanałów i podłączysz go jednym kablem do wejścia mikrofonowego - do nagrywania żaden cud techniki w kompie nie jest potrzebny.

  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że się mylisz... Jakość urządzenia nagrywającego jest właśnie jedną z najważniejszych.

 

Z oprogramowania DAW oczywiście Ardour ( http://ardour.org/ ). Ze sprzętu z tego co mi wiadomo działa Focusrite Saffire Pro 40. Sam mam plan kupić to cudo, ale z kasą krucho ( http://focusrite.com/products/audio_interfaces/saffire_pro_40/ ).

Mikrofon oczywiście też trzeba mieć lepszy. Korzystając z tego będziesz miał mniej więcej jakość studyjną, jak nie potrzebujesz tylu kanałów na raz, to możesz poszukać modeli z mniejszą ilością I/O.

 

Do tego serwer dźwięku JACK, odpowiednia konfiguracja systemu aby uzyskać jak najmniejsze opóźnienia na karcie. Na takiej jak ta, opóźnienia powinny być około rzędu 5-10ms przy 256klatek/cykl i 48kHz.

 

Troche opisałem u siebie na blogu: http://morsik.darkserver.it/blog/post/2/

Uprzedzając pytania: Niestety nie jestem w posiadaniu żadnego profesjonalnego sprzętu. W planach mam zakup tego interfejsu jak narazie. Korzystam ze zintegrowanej karty dźwiękowej i powiem krótko - to jest masakra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Karty dźwiękowe, chyba Sound Blaster Xi-Fi jest dosyć dobry, ale niech ktoś w miarę możliwości jeszcze to potwierdzi lub zneguje

 

Oprogramowanie...może LMMS warto spróbować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Wiele osób traktuje karty dźwiękowe i osobne konwertery cyfrowo-analogowe po macoszemu, często nie zdając sobie sprawy, że świat nie kończy się na układzie zintegrowanym z płytą główną. Spotkałem się też z sytuacjami że to właśnie jakość „integry” była jednym z kryteriów wyboru nowej płyty głównej. Otóż oświadczam wszem i wobec – różnica jest przeogromna, a zakup lepszego układu dźwiękowego powinien nierozerwalnie wiązać się z adekwatnym wyborem sprzętu odsłuchowego. Jeśli wybieramy nowe głośniki lub słuchawki i chcemy zapewnić jak najlepszą jakość dźwięku w obrębie swojego wyboru, warto sprawdzić, czy posiadana karta dźwiękowa pozwoli na bezproblemowe ich podłączenie oraz pokazanie pełnego zakresu możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Ujmę to tak, są cztery kategorie kart dźwiękowych

- Stare - Sound Blaster 16 i inne tego okresu

- Dziadostwa - AC97, unikać bardziej niż ognia

- Zintegrowane - HD Audio czy jak im tam jest, codzienność dzisiaj

- Dobre - wszczepiane osobno standardowego "rozmiaru" karty dźwiękowe dużo większej jakości niż zintegrowane (w większości przypadków)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Ujmę to tak, są cztery kategorie kart dźwiękowych

- Stare - Sound Blaster 16 i inne tego okresu

- Dziadostwa - AC97, unikać bardziej niż ognia

- Zintegrowane - HD Audio czy jak im tam jest, codzienność dzisiaj

- Dobre - wszczepiane osobno standardowego "rozmiaru" karty dźwiękowe dużo większej jakości niż zintegrowane (w większości przypadków)

 

I te ostatnie to jedyne słuszne, jeśli zależy nam na jakości. Wklejam link do karty z którą miałam przyjemność obcować:-)

 

http://forum.mp3store.pl/topic/84870-audiotrak-prodigy-cube/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...