Skocz do zawartości

Jak To Ustawić W Dns ?


shafty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam serwer dns dla którego zostala wykonana delegacja domeny: Serwer stoi w sieci lokalnej i jest ustawione natowanie. np dla domeny www.mojadomena.pl zwraca adres ip 192.168.0.10 itp. Czy mozliwe jest ustawienie serwera dns tak aby jesli ktos zada zapytanie do serwera dns o adres www.mojadomena.pl to serwer bedzie zwracal rózne adresy ip w zaleznosci skad przyjdzie takie zapytanie ?

Np. Jesli przyjdzie z sieci lokalnej to zwróci 192.168.0.10 ale jesli przyjdzie z sieci zewnetrznej to dns zwróci np adres 90.80.70.60 ?

 

Chcial bym zeby jesli pracownik w sieci lokalnej korzysta z serwera poczty to dziala po adresach lokalnych a jak korzysta z internetu to po adresach zewnetrznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy się tak da, ale jak zaobserwowałem w domu, gdy wpisuję zewnętrzne IP w przeglądarke, to pakiet nie wychodzi z sieci lokalnej.

Może zobrazuję:

 

To moja sieć:

komputer ---- router ---- internet

 

Gdy próbuję się dostać do routera (wpisując zewnętrzne ip) mam:

komputer ---- router

 

a nie np:

komputer ---- router ---- internet ---- router

 

Nie wiem, czy Ci to w czymś pomoże i do czego to potrzebujesz, ale wpisując zewnętrzny adres, pakiet nigdy nie wyjdzie poza sieć lokalną jeśli router ma adres IP taki jak podałeś - trudno mi to wyjaśnić, bo się na tym akurat nie znam kompletnie, ale to tak jakby router dokładnie wiedział, że ma takie IP (no w sumie, a nie wie? (-;) i sam wracał do sieci lokalnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak. Wiem że pakiet nie wyjdzie poza sieć lokalną jeśli nie zrobię na routerze mapowania portów ale jeśli zrobię to już tak .

Zrobiłem mapowanie portów zarówno dla serwera dns jak i dla hosta którego chcę widzieć na świecie pod wskazanym adresem ip i bez względu czy jestem w sieci lokalnej czy gdziekolwiek na świecie mój dns zwraca skonfigurowany w pliku strefy adres ip. Wprowadziłem tam adres lokalny więc jeśli ze świata ktoś spinguje jakishost.mojadomena.pl to zwraca mu ip 192.168.0.10. W sieci lokalnej wiec zwracał by to prawidłowo. Jednak jakishost.mojadomena.pl wystawiłem na routerze jako adres ip 99.88.77.66 i chciał bym żeby jeśli ktoś zpinguje ze świata jakishost.mojadomena.pl to żeby otrzymał ip 99.88.77.66. Nie wiem jak to dopisać do pliku strefy by rozróżniała skad dochodzą do niej zapytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...