Skocz do zawartości

Fedora 15 Nie Uruchamia Się


Mateusz MaTi

Rekomendowane odpowiedzi

Zainstalowałem na czysto Fedorę 15. Następnie po aktualizacji systemu ściągnąłem poprzez menedżer instalacji sterowniki do Nvidia (najnowsze). Po ponownym uruchomieniu, jest ekran ładowania, białe pole się wypełnia i pokazuje się potem logo Fedory i na tym stoi, dysk nie mruga, nic się nie da zrobić, nie mogę przejść na inną sesję (CTRL+ALT+F5 czy inne Fn)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyslam sie ze autor tematu zainstalowal sterowniki nvidi z rpmfusion.

 

Zanim jeszcze zacznie sie ladowac fedora przytrzymac ESC, kliknac "e" na koncu dopisac " 3" i enter, potem klikamy "b".

 

Odpali sie terminal, logujemy sie jako root i przepisujemy ponizszy tekst, klikajac enter po kazdej linijce.

cd /etc/X11
mv xorg.conf xorg.conf.bak
mv nvidia-xorg.conf xorg.conf
reboot

 

Jezeli to nie pomoze to trzeba sprawdzic czy przypadkiem nie laduje sie sterownik nouveau. Robimy to co powyzej tylko zamiast przepisywac polecenia powyzej przepisujemy:

lsmod | grep nouveau
# jezeli sie cos pojawilo to kontynuujemy
yum -y remove xorg-x11-drv-nouveau
mv /lib/modules/$(uname -r)/kernel/drivers/gpu/drm/nouveau/nouveau.ko /lib/modules/$(uname -r)/kernel/drivers/gpu/drm/nouveau/nouveau.bak
mv /boot/initramfs-$(uname -r).img /boot/initramfs-$(uname  -r)-nouveau.img
dracut /boot/initramfs-$(uname -r).img $(uname -r)
reboot

 

Na przyszlosc aby nie skonczyc z wiszaca fedora po zainstalowaniu sterowników nvidi przeniesc xorg.conf (ladujacy inny sterownik niz nvidi) jeszcze przed restartem i ewentualnie wywalic sterownik nouveau oraz przebudowac obraz initramfs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyslam sie ze autor tematu zainstalowal sterowniki nvidi z rpmfusion.

 

Zanim jeszcze zacznie sie ladowac fedora przytrzymac ESC, kliknac "e" na koncu dopisac " 3" i enter, potem klikamy "b".

 

Odpali sie terminal, logujemy sie jako root i przepisujemy ponizszy tekst, klikajac enter po kazdej linijce.

cd /etc/X11
mv xorg.conf xorg.conf.bak
mv nvidia-xorg.conf xorg.conf
reboot

 

Jezeli to nie pomoze to trzeba sprawdzic czy przypadkiem nie laduje sie sterownik nouveau. Robimy to co powyzej tylko zamiast przepisywac polecenia powyzej przepisujemy:

lsmod | grep nouveau
# jezeli sie cos pojawilo to kontynuujemy
yum -y remove xorg-x11-drv-nouveau
mv /lib/modules/$(uname -r)/kernel/drivers/gpu/drm/nouveau/nouveau.ko /lib/modules/$(uname -r)/kernel/drivers/gpu/drm/nouveau/nouveau.bak
mv /boot/initramfs-$(uname -r).img /boot/initramfs-$(uname  -r)-nouveau.img
dracut /boot/initramfs-$(uname -r).img $(uname -r)
reboot

 

Na przyszlosc aby nie skonczyc z wiszaca fedora po zainstalowaniu sterowników nvidi przeniesc xorg.conf (ladujacy inny sterownik niz nvidi) jeszcze przed restartem i ewentualnie wywalic sterownik nouveau oraz przebudowac obraz initramfs.

 

dokladnie wlasnie z tego rpmfusion. w drugie pytanie, warto miec ich repo? juz odpalam fedore i zrobie co napisales.

edit: uruchomilem fedore z live i zrobilem to:

cd /etc/X11
mv xorg.conf xorg.conf.bak
mv nvidia-xorg.conf xorg.conf
reboot

ale to nie pomoglo :/ To: "Zanim jeszcze zacznie sie ladowac fedora przytrzymac ESC, kliknac "e" na koncu dopisac " 3" i enter, potem klikamy "b"." tez jakos mi nie moze zaskoczyc :/

Edytowane przez Mateusz MaTi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to nie pomoglo :/ To: "Zanim jeszcze zacznie sie ladowac fedora przytrzymac ESC, kliknac "e" na koncu dopisac " 3" i enter, potem klikamy "b"." tez jakos mi nie moze zaskoczyc :/

 

sory, pisalem z pamieci i pominalem kilka szczególów.

 

ESC (najlepiej kliknac jak jeszcze widac komunikaty z POST-a - BIOS-a) trzymasz dopóki nie pojawi sie ekran z napisem GNU GRUB... na górze.

Wtedy klikasz „e” strzalka w dól (zaznaczasz linijke zaczynajaca sie od kernel...) znowu klikasz "e" i na koncu dopisujesz " 3" (spacja i 3) klikasz enter i "b" (nie jest to kombinacja).

 

O ile xorg-a mozna bylo przeniesc przy uzyciu livecd to sprawdzenie jakie moduly kernela sa ladowane, bedzie trzeba juz w tym wypadku wykonac przy uzyciu terminala ;)

 

Fajnie by bylo gdybys napisal jaka masz karte graficzna i jakie sterowniki (paczki) dokladnie zainstalowales.

 

PS:

Przy nvidia nie dziala Plymouth i KMS, a na video wyraznie go widac...

 

No chyba, ze poda sie rozdzielczosc kernelowi (w postaci vga=) wtedy Plymouth dziala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nVidia Geforce GT 420M. a instalowalem xorg-drv-nvidia (cos takiego, nie pamietam dokladnie nazwy), w kazdym razie paczki do nVidii pojawily mi sie po instalacji RPMFusion.

 

edit: dzieki za pomoc, pomoglo, pisze wlasnie z fedory :) i mam pytanie, warto miec te rpm fusion, czy lepiej sie tego pozbyc?

 

 

Edytowane przez Mateusz MaTi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...