Skocz do zawartości

Karty Wifi Do Komputera


EldoRados

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam prosbe do forumowiczów o pomoc.. Zastanawiam sie nad kupnem karty bezprzewodowej do komputera. Jednak tutaj pojawia sie dylemat która sobie zamówic.. Zastanawiam sie nad 2-oma:

Oto moje propozycje:

1. Linksys Cisco Karta USB WiFi N WUSB600N Dual-Band

2. Karta WIFI usb TPLink TL-WN821NC 300Mbps PODSTAWKA

 

:ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A która z nich solidniejsza ??

Używam linux Fedora i PCLinuxOS (w skrócie PCLOS) jest dystrybucją, która wywodzi się od Mandriva Linux.

Jeśli chodzi o windy xp,7. Może ktoś używał już tych sprzętów chciałem porównać która firma solidniejsza jeśli chodzi o wsparcie pod linux wydajność jeśli chodzi o jakość sygnału.. Znalazłem te 2 opcje i jedna kosztuje 70zł druga 100zł więc zasadniczo mała różnica ale czasem warto jest dołożyć by kupić coś porządnego.. :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem nigdy żadnej z tych kart i nie znam się na tym (chociaż ukończyłem całą akademię Cisco :lol: ), ale oczywistym jest, że Cisco to znany na całym świecie producent jednych z najlepszych przełączników, routerów itp. Znowu TP-LINK produkuje sprzęt raczej dla zwykłych użytkowników za małe pieniądze, ale bazuje najczęściej na sprawdzonych chipsetach, tak jak w tym przypadku Atherosa, więc też nie będzie problemów.

Ten model Cisco jest chyba sporo starszy. Ze względu na kompatybilność z linuksem wziąłbym TP-LINKa, ale z tego co piszesz wynika, że używasz raczej windowsa, a linuksa od święta i musisz sam zadecydować. Poza tym jak napisałem, na sieciach to ja się kompletnie nie znam, chociaż ukończyłem taki "poważny" kurs i może lepiej poczekaj aż się odezwie ktoś obeznany lub zapytaj lepiej na forum związanym z sieciami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modul jest swiezy (chyba od kernela 2.6.35), dlatego moga pojawiac sie problemy, ale tez mozna liczyc na szybkie poprawki, jesli bedziesz zglaszal bugi. Co do problemów siamera to juz na forum ustalilismy, ze problemem jest AP, a nie karta sama w sobie. Moduly ath5k i ath9k radza sobie bardzo dobrze ze wszystkimi kartami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczesniej uzywalem karty na ath5k i dzialala SUPER ! odradzam broadcoma hehe (chociaz 4318 dziala w miare ok) :P ale moj ath9k to nie problem AP (odswiezylem temat na forum i zapraszam do dyskusji...)

a co do ath9k_htc to fakt ze szybko wszystko naprawiają (widac duzo patchy na stronie kernel patchwork) wiec faktycznie nie powinno byc problemow wiekszych z nia...

 

pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy moglibyście mi pomóc w instalacji tej karty ?? Próbowałem ją zainstalować pod fedorą ale ciężko to idzie.. Wykrywa ją pod usb ale dalej instalacja nie idzie.. Help

 

Bus 002 Device 003: ID 093a:2500 Pixart Imaging, Inc. USB Optical Mouse

Bus 002 Device 002: ID 062a:0201 Creative Labs Defender Office Keyboard (K7310) S Zodiak KM-9010

Bus 002 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub

Bus 001 Device 007: ID 0cf3:1002 Atheros Communications, Inc.

Bus 001 Device 005: ID 0951:1607 Kingston Technology Data Traveler 2.0

Bus 001 Device 001: ID 1d6b:0002 Linux Foundation 2.0 root hub

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...