Skocz do zawartości

Błąd W Kompilacji Ardour 2.8


greenape

Rekomendowane odpowiedzi

Podczas kompilacji ardour 2.8 z obsługą VST wywala mi kilka błędów i przerywa kompilację.

 

Końcówka (błąd jest już przy pierwszym pliku, który zaczyna kompilować g++):

scons: Building targets ...
g++ -o libs/sigc++2/sigc++/signal_base.os -c -Woverloaded-virtual -DPROGRAM_NAME=\"Ardour\" -D_REENTRANT -D_LARGEFILE_SOURCE -D_LARGEFILE64_SOURCE -D_FILE_OFFSET_BITS=64 -DGTK_NEW_TOOLTIP_API -DHAVE_LV2 -O3 -fomit-frame-pointer -ffast-math -fstrength-reduce -pipe -DARCH_X86 -mmmx -march=i686 -msse -mfpmath=sse -DUSE_XMMINTRIN -m32 -DBUILD_SSE_OPTIMIZATIONS -Wall -DHAVE_LIBLO -DPROGRAM_NAME=\"Ardour\" -D_REENTRANT -D_LARGEFILE_SOURCE -D_LARGEFILE64_SOURCE -D_FILE_OFFSET_BITS=64 -Ilibs -DENABLE_NLS -fPIC -Ilibs/sigc++2 libs/sigc++2/sigc++/signal_base.cc
In file included from libs/sigc++2/sigc++/signal_base.cc:20:0:
libs/sigc++2/sigc++/signal_base.h:46:11: error: ‘size_t’ does not name a type
libs/sigc++2/sigc++/signal_base.h:95:3: error: ‘size_type’ does not name a type
libs/sigc++2/sigc++/signal_base.h:239:11: error: ‘size_t’ does not name a type
libs/sigc++2/sigc++/signal_base.h:261:3: error: ‘size_type’ does not name a type
libs/sigc++2/sigc++/signal_base.cc:47:1: error: ‘size_type’ in ‘struct sigc::internal::signal_impl’ does not name a type
libs/sigc++2/sigc++/signal_base.cc:115:1: error: ‘size_type’ in ‘struct sigc::signal_base’ does not name a type
scons: *** [libs/sigc++2/sigc++/signal_base.os] Error 1
scons: building terminated because of errors.

 

Proszę o pomoc - jest mi szybko potrzebny ardur z działającym VST.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był problem z taką instalacją, ponieważ ardour skompilowany z VST ma inną nazwę plików wykonywalnych.

 

Dowiedziałem się, że te źródła nie kompilują się w gcc 4.6. W 4.6 można skompilować ardoura z repozytorium SVN, bo są tam jakieś patche i wszystko działa :)

Temat do zamknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...