Skocz do zawartości

Kadu 0.10.0


przemal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jak zobaczyłem nową wersję Kadu to myślałem, że do przygotowania paczek wystarczy tylko w specu zmienić numer wersji i odpalić rpmbuild.

Jednak po pierwszym błędzie i dokładniejszym zapoznaniu się ze zmianami w nowej wersji okazało się, że będzie to odrobinę bardziej czasochłonne :)

 

Od wersji 0.10.0 pluginy można budować oddzielnie, także zewnętrzne moduły przenoszę do nowych paczek (jeszcze nie gotowe).

Przy okazji wszystkie wewnętrzne pluginy przeniosłem do pod-paczek co wprowadza trochę zamieszania ale za to daje większą kontrolę nad tym co instalujemy.

Aby wszystko było cacy muszę jeszcze uzupełnić opisy do pod-paczek ale zanim to zrobię chciałbym się dowiedzieć co myślicie o tym podziale.

 

Paczki 64 bitowe i speca (z brakującymi opisami) można pobrać tutaj.

  • Upvote 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawa to paczka kadu + paczka z protokołem (a właściwie dwie jak ktoś chce mieć GG i Jabbera) i to wystarcza, żeby działało, ale ja np. lubię minimalizować do ikony w trayu, ale nie mogę trafić na paczkę odpowiedzialną za to. Myślałem, że to może te z "docking" w nazwie ale coś nie bardzo poszło.

Na szczęście nie mam problemu, bo jeśli już korzystam z kadu, to wersja z repo w zupełności mi wystarcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
A które paczki są wymagane, żeby Kadu działało?

libgadu na 128%

A tak to może być jeszcze potrzebna paczka bodajże qt jakaś, był taki błąd w dawnych wersjach, że niby miało działać a trzeba było jeszcze jedną paczkę zainstalować ręcznie bo nie była "wymieniona" w zależnościach a bez niej ani rusz

 

WalDo - docking chyba jest "podstawką", by w ogóle mówić o dokowaniu, dodatkowo przyda Ci się qt4_docking na przykład (mam załadowany docking i qt4_docking i dokowanie działa jak należy)

 

przemal - głosuję całkowicie "za" podziałem modułów do paczek, daje to dużą kontrolę co tak (_na prawdę_ → naprawdę) ORT nam jest potrzebne i zachowuje niepisaną "zasadę" Fedory :P (w OSX było tak, że była jedna gigant paczka z większością modułów i nic po za tym, zero swobody <_< )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...