Skocz do zawartości

Upgrade Z Fc14 Do Fc15


callou

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam problem z upgradem z fc14 do fc15. Wczesniej nie mialem takich problemów.

Upgrade robie za pomoca yuma zgodnie z poradnikiem http://fedoraproject...edora_using_yum

 

Dostalem taki blad:

 

Podsumowanie transakcji
==========================================
Install 	106 Package(s)
Upgrade	1816 Package(s)
Remove    	2 Package(s)

Calkowity rozmiar: 1.5 G
W porzadku? [t/N]: t
Pobieranie pakietów:
Wykonywanie rpm_check_debug
BLAD rpm_check_debug i rozwiazywania zaleznosci:
upstart = 1.2-2.fc14 is needed by (installed) upstart-sysvinit-1.2-2.fc14.x86_64
Prosze zglosic ten blad na http://yum.baseurl.org/report
Mozna spróbowac wykonac polecenie: rpm -Va --nofiles --nodigest

 

Czy macie jakies sugestie jak ruszyc dalej?

ps. dodam, ze upstart w wersji 1.2-2.fc14 oraz upstart-sysvinit-1.2-2 sa zainstalowane.

 

Pakiet upstart-1.2-2.fc14.x86_64 jest juz zainstalowany w najnowszej wersji
Pakiet upstart-sysvinit-1.2-2.fc14.x86_64 jest juz zainstalowany w najnowszej wersji

 

Wywolalem tez takie polecenie:

yum --releasever=15 --disableplugin=presto distro-sync  --skip-broken --exclude=upstart --exclude=upstart-sysvinit --exclude=initscripts --exclude='pygtk2-libglade*' --exclude='pygtk2-devel*'

 

i otrzymalem:

Podsumowanie transakcji
==================================================
Install 	106 Package(s)
Upgrade	1882 Package(s)
Remove    	2 Package(s)

Calkowity rozmiar: 1.5 G
W porzadku? [t/N]: t
Pobieranie pakietów:
Wykonywanie rpm_check_debug
BLAD rpm_check_debug i rozwiazywania zaleznosci:
pygtk2 = 2.17.0-9.fc14 is needed by (installed) pygtk2-libglade-2.17.0-9.fc14.x86_64
pygtk2 = 2.17.0-9.fc14 is needed by (installed) pygtk2-devel-2.17.0-9.fc14.x86_64
Prosze zglosic ten blad na http://yum.baseurl.org/report
Mozna spróbowac wykonac polecenie: rpm -Va --nofiles --nodigest

 

Czyli ominalem problemy zwiazane z poprzednimi pakietami, teraz nie moge excludowac powyzszego pygtk2-devel oraz pygtk2-libglade.

 

Próbowalem tez takie polecenie:

yum --releasever=15 --disableplugin=presto distro-sync  --skip-broken --exclude=upstart --exclude=upstart-sysvinit --exclude=initscripts --exclude=pygtk2 --exclude=pygtk2-libglade --exclude=pygtk2-devel

 

Podsumowanie transakcji
================================
Install 	106 Package(s)
Upgrade	1878 Package(s)
Remove    	2 Package(s)
Downgrade 	2 Package(s)

Calkowity rozmiar: 1.5 G
W porzadku? [t/N]: t
Pobieranie pakietów:
Wykonywanie rpm_check_debug
Wykonywanie testu transakcji


Blad podczas sprawdzania transakcji:
 file /lib/systemd/system/default.target from install of systemd-units-26-10.fc15.x86_64 conflicts with file from package initscripts-9.20.2-1.fc14.1.x86_64
 file /lib/systemd/system/graphical.target.wants/display-manager.service from install of systemd-units-26-10.fc15.x86_64 conflicts with file from package initscripts-9.20.2-1.fc14.1.x86_64
 file /lib/systemd/system/halt.service from install of systemd-units-26-10.fc15.x86_64 conflicts with file from package initscripts-9.20.2-1.fc14.1.x86_64
 file /lib/systemd/system/multi-user.target.wants/rc-local.service from install of systemd-units-26-10.fc15.x86_64 conflicts with file from package initscripts-9.20.2-1.fc14.1.x86_64
 file /lib/systemd/system/rc-local.service from install of systemd-units-26-10.fc15.x86_64 conflicts with file from package initscripts-9.20.2-1.fc14.1.x86_64
 file /lib/systemd/system/poweroff.service from install of systemd-units-26-10.fc15.x86_64 conflicts with file from package initscripts-9.20.2-1.fc14.1.x86_64
 file /lib/systemd/system/prefdm.service from install of systemd-units-26-10.fc15.x86_64 conflicts with file from package initscripts-9.20.2-1.fc14.1.x86_64
 file /lib/systemd/system/reboot.service from install of systemd-units-26-10.fc15.x86_64 conflicts with file from package initscripts-9.20.2-1.fc14.1.x86_64
 file /lib/systemd/system/single.service from install of systemd-units-26-10.fc15.x86_64 conflicts with file from package initscripts-9.20.2-1.fc14.1.x86_64

Podsumowanie bledów
-------------------

 

i tez nic, zglasza pretensje o initscripts, mimo ze jest zainstalowane. Zaczynam tracic sens. Wydaje mi sie, ze czeka mnie instalacja FC15 z plyty, ale mam sporo róznych niestandardowych pakietów.......

 

ok. udalo sie przez

preupgrade

tylko nie chce mi dzialac jajko 2.6.40 -- mialem problem z kernel panic.

 

BTW.

czy wie ktos jak zmienic czcionki z FF sa jakies bardzo nieladne.

Mam tu na mysli jednak czcionki systemowe, nawet w audacious sa takie same jak w ff i one sa bardzo nieczytelne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć callou. Więc udało Ci się poprzez preupgrade? Miałeś jakieś większe problemy (oprócz kernel panic), czy wszystko poszło jak z płatka? Kiedyś na forum pytałem o to w jaki sposób inni radzą sobie z procesem aktualizacji i z tego co pamiętam preupgrade miało jakby to napisać - "złą" opinię :-). A pytam, ponieważ planuję aktualizację Fedory do wersji 15.

 

Co się zaś tyczy czcionek. Próbowałeś (jeżeli korzystasz z GNOME)

 

ppm ==> Zmień tło pulpitu ==> zakładka CZCIONKI i dalej np. SZCZEGÓŁY i zwłaszcza tzw. punkty na cal. (u mnie jest to 96)

Natomiast w Firefox'ie możesz spróbować coś zmienić poprzez

 

Edycja ==> Preferencje ==> Treść: Czcionki i kolory

.

W moim przypadku (laptop) czcionki domyślnie wyglądają bardzo dobrze. Czasami tylko ustawiam Wygładzanie podpikselowe (wyświetlacze LCD) w przypadku laptopa. Możesz także sprawdzić to Fonts-HOWTO i to Fedora Desktop Fonts. Wracając jeszcze do tematu preupgrade. Korzystałem z niego jeden jedyny raz i skończyło się na świeżej instalacji z płyty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

poradzilem sobie ze wszystkim, tak mi sie przy najmniej wydaje ;)

Moja wersja linuksa to

Linux version 2.6.40.6-0.fc15.x86_64 ([email protected]) (gcc version 4.6.1 20110908 (Red Hat 4.6.1-9) (GCC) ) #1 SMP Tue Oct 4 00:39:50 UTC 2011

Jajko 2.6.40 zaczelo mi dzialac wyguglowalem skad sie wzial ten kernel panic. Naprawilem to w dosc prosty sposób. Kernel panic wzial sie stad, ze w katalogu /boot nie bylo pliku initramfs-2.6.40.6-0.fc15.x86_64.img. Nalezy wiec doinstalowac pakiet go zawierajacy -- aby to zrobic musialem sie troche pogimnastykowac, bo jak sie okazalo, byly konflikty, tzn. czesc softu zostala z fc14 i musialem ja wykasowac zastepujac nowym softem dla f15. Ogólnie dziala.

Natomiast czasem gnome3 sie wiesza, ale odkrylem, ze zamiast wpadac w panike wystarczy kliknac ESC i system powraca (ze stanu gdzie mamy pusty pulpit i brak myszki i kontroli z klawiatury oprócz ESC jak sie okazalo).

_______________________________________________________________________

 

Dzieki farba, za Twoje sugestie. Co do czcionek, to wymagalo to sporo samozaparcia (czasem prawie zaparcia), ale udalo sie zrobic jak trzeba. Doinstalowalem odpowiednie czcionki, ustawilem odpowiednie czcionki w terminalu, ff etc. Mam linuksa od wielu lat, ale jeszcze nigdy nie musialem instalowac sobie czcionek i sie tak z tym meczyc, zawsze te domyslne byly na tyle dobre, zebym nie musial w ogóle zdawac sobie sprawy z ,,istnienia czcionek''.

Co do preupgrade'u, mój kolega stwierdzil, ze to bylo ryzykowne, zeby tak na ,,zywym organizmie'' go robic. Aczkolwiek bylem pewien ufnosci, ze sie uda.

Ogólnie zrobil sie bez problemowo prawie... W pewnym momencie w posrodku instalacji systemu wywalil blad krytyczny zwiazany z jakims niestandardowym pakietem -- myslalem wtedy ze to juz koniec marzen o systemie i bede musial podpiac HD do innego kompa w celu zgrania danych z /home. O dziwo system wstal ponownie w wersji fc14 jak zmienilem bootowanie. Usunalem trefny pakiet i poszlo jak z platka.

No a potem pamietny kernel panic :D i dalej czcionki, gnome extensions, etc.

Good luck!

 

ps.

mówia, ze 1 listopada 2011 bedzie f16. To mnie z jednej strony cieszy, ze wzgledu na to, ze upgrade gnome3 moze spowodowac wieksza jego niezawodnosc oraz lepsza komunikacje z uzytkownikiem a z drugiej martwi, bo znajac zycie znowu prawdopodobnie czeka mnie walka, aby to zgrac dobrze (wszystkie kawalki ze soba).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...