Skocz do zawartości

Przygotowanie Do Instalcja Fedory -Bez Stałego Dostepu Do Internetu ?


ADAM00

Rekomendowane odpowiedzi

Dla informacji dodam tylko, ze mozliwa jest wersja wyzszych wydan niz 14, omijajac problem wymaganej pamieci do instalacji. Chyba, ze cos sie zmienilo, ale F16 stawialem jeszcze na lapku z 512MB RAM w ten sposób: http://forum.fedora....post__p__152553

 

Moim zdaniem nawet nie trzeba plytki DVD, ale byloby to jakies ulatwienie. Jak dla mnie bez kombinatoryki, czyli tworzenia repo itd (ale kto wie, czy myslac bardziej przyszlosciowo, repo nie byloby moze lepsze) - instalujesz na kompie z internetem maszyne wirtualna a tam Fedore, wylaczasz czyszczenie paczek po instalacji, instalujesz wszystkie kodeki, programy które chcialbys miec, paczki potem na dvd/pendrive, i masowa instalka paczek na komputerze bez sieci. Hmm...w sumie powtórzylem sie z tego co pisalem wtedy. Net przydalby sie od czasu do czasu aby aktualizowac system, ew. robic to na tamtej maszynie wirtualnej i znowuz przenosic paczki. Da sie wszystko, choc prawde mówiac nadal jestem za tym aby tworzyc warunki dla komputerów bez internetu, ale coraz ciezej juz, nie oszukujac sie - dzis komp bez internetu to moze byc do gier lub jako maszyna do pisania/kino domowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Głownie chodzi o instalacje nVidia, czyli karty GF2MX 100/200, a z tego co sie zorientowałem o RPMFusion z linku co podał WalDo to mamy sterowniki dla wyzszych chipsetów kart nVidia od 173 i w zwyż i do 270 dla Fedory 15 /16/17 itd. i brakuje sterów z tej nizszej półki dla mojej karty muzealnej jak "71xx i 96xx a mam taką potrzebe przetestowana dla takiej o to aplikacji :)_"Kiedys był windows a teraz pojawila sie nowa era linux" i zabawa :) x two

 

SYSTEM REQUIREMENTS -

--------------------------------------

Linux kernel version 2.2.x or 2.4.x

Pentium 1.2GHz or faster or equivalent

256M RAM required

glibc 2.1 or later

X server configured for 24bpp (or better) at 640x480 (or better)

Hardware accelerated OpenGL

OSS or ALSA compatible sound card

Hard disk with 1.2 GB of available space

-----------------------------------------

 

Potrzeba więć RPMFusion dla Fedory 14 i tu pewnie problem z serverami utrzymujacymi baze "sterowników i programów dla tej wersji sytemu a co "starość nie radość a wizualnie bo be, ale by sie przydało!!!

Odnośnie Instalcji Fedory -16 to PC nie przejdzie pomyślnie testu 512MB, gdyż wymaga 768M :-

***Fedora reguires 768MB of memory, to install, but you onlyhave 512 MB***.

Próbowałem po odpaleniu,DVD probowałemi F-16 trybu tekstowego "3" po logowaniu na konto "root" log "

----------------------------------

"Fedora release 16(Verne)

Kernel 3.1.0-7.fc16.i686 on an i686 (tty1)

-----------------------------------

zaologowac sie zalogowałem na konto a nic wiecej nie udalo sie zrobic, czy to powłoka bash ? jak tak to ...ide dalej czytać i poznawać "Poprostu Red Hat 7.1".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum juz kilka razy bylo o tym jak obejsc ograniczenie "***Fedora reguires 768MB of memory, to install, but you onlyhave 512 MB***."

 

Co do grafiki, to wg mnie na takiej karcie i tak z grami czy czyms takim nie poszalejesz (szczególnie przy tej ilosci RAM). Do innych zastosowan sterowniki nouveau powinny w zupelnosci wystarczyc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak link podal Jusko i wczesniej probowalem na F-16 DVD a moze to na odpalnej CDlive F-16 a nie na DVD 3.5GB.? W F-16DVD w trybie tekstowym nie dzialaja opcje np: w "mc"--Midnight Commander --i moze, ktos pokieruje co dalej, jakie opcje wykorzystac -wchodze w drzewo katalogów "/usr/sbin/... "cd /..."/usr/ .. wpisuje "dir""ls" - nic " dalej obecnie jestem w miejcu po wpisaniu parametru do jadra "3" i "root" i walcze, zeby sie pokazal plik, który w swej nazwie ma ukryta zmiane pamieci, czyli "needed_ram" itd.

 

Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak z DVD, ale ja zawsze instalowalem to z LiveCD. Problem jest generalnie taki, ze zawsze przy koncu zycia systemu trzeba instalowac Fedorke od nowa, ale to nie problem instalowac nowa dopiero jak konczy sie zycie poprzedniej wersji. W innym przypadku jesli chcialbys na 512MB RAM aktualizowac poprzez siec do nowszej wersji, to aktualizacja sie wylozy. Znak czasów... Na 512MB RAM polecam spin Fedory z LXDE - srodowisko XFCE bywalo juz zbyt ciezkie miejscami niestety (ale sama Fedora do najlzejszych tez nie nalezy, wiec to nie wina samego XFCE).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...