Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z zainstalowaniem Fedory z pendrive.Jeśli zapiszę plik iso na pendrive poprzez UltraIso to system uruchamia się ale potem pokazuję się błąd "dracut Warrning No root device" "live:/dev/disk/toy-label/Fedora-16-i686-Live-Desktop.iso" faund.Jeśli użyję innych programów LinuxLive Usb Creator lub UnetBootin to miga tylko kursor z lewej strony na górze i nic się nie dzieje.Na komputerze są zainstalowane inne systemy opracyjne Windows & i Ubuntu.Chcę zainstalować Fedora zamiast Ubuntu.Komputer to Acer Aspire One AO722 Amd c-60 4GB RAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam skorzystac z linii komend:

1. przejdz do katalogu, do którego sciagnales obraz plyty.

2. uzyj ponizszej linii:

sudo dd if=Fedora-16-x86_64-Live-Desktop.iso of=/dev/sdb

zakladajac, ze korzystasz z Ubuntu, chcesz nagrac 64bitowy system (majac 4 GB RAM), a pendrive jest oznaczony jako sdb.

 

U mnie ta opcja dziala wysmienicie.

dd wymazuje wszystko z pendrive, tworzy na nim partycje, na która wrzuca obraz plyty, który mozna uzyc przy uruchamianiu komputera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Saek Binko to juz calkiem ciekawe rozwiazanie.Chce przeniesc sie na Fedore poniewaz Ubuntu ma problemy z karta sieciowa która go zawiesza ,aktualnie Ubuntu (_wogóle_ → w ogóle) ORT nie morze sie uruchomic na moim netbooku.Spróbuje zrobic ta operacje z Live CD lub maszyny wirtualnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisze ten post z nowo zainstalowanej Fedory.Saek Binko twoja rada rozwiazala mój problem.Podczas nagrywania pliku iso wystapily jakies bledy ,ale instalacja przeszla pomyslnie.Mysle ze ten temat byl potrzebny na forum i uwazam go za zamkniety.Mam nadzieje ze bedzie pomocny dla wielu poczatkujacych linuksowców.Po instalacji Linux Fedora bardzo pozytywnie mnie zaskoczyla dziala bardzo sprawnie nie zawiesza sie i najwazniejsze nie ma problemów z zadnym ze sterowników.

POZDROWIENIA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie dolacze, nie jako blad ale jako ciekawostke. Windows za zadna cene, zadnym programem nie chcial stworzyc dzialajacego LiveUSB Fedory. Problemy byly wszelakie, glównie skupialy sie na niepoprawnym wypaleniu. Pod Ubuntu i pod Fedora uzywajac czasami tych samych aplikacji co na Windowsie poszlo gladko.

Nie wiem czemu mój W7 nie lubi mnie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...