Skocz do zawartości

Konfiguracja Połączenia Internetowego Z Modemu 3G


bolusmok

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od 2 dni próbuje skonfigurować połączenie internetowe. Niestety jedyna możliwość to wykożystanie internetu mobilnego z pleya - posiadam modem na usb Huawei 173.

Znalazlem jeden poradnikjak mowiący jak to skonfigurowaćw ustawieniach "setings networks" ale nie moge nawiazać połączenia.Wydaje mi się, żenawet wykrywa modem i pojawia sie rysunek telefonu w prawym dolnym rogu (jak się tam kliknie) ale połączenia nadal nie ma.

Proszęo radęi jakiś schemat wyjaśniający co mam i dlaczego zrobić. JJestem niestety początkujacym użytkownikiem i nie wszystko jest dla mnie jasne.

Z góry dziękuje za pomoc.

  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wciskam alt+F2 to pojawia sie jakas wyszukiwarka i jedynie co tam moge sensownego znalezc to network connection KDE control module. Juz wczesniej tam probowalem ustawic polaczenie w zakladce mobile broadband z parametrami: number *99#, username i password z pleya, APN internet i type prefer 3G oraz zaznaczylem opcje connect automatically. I w prawym dolnuym rogu w network interface nawet pojawia sie ikonka telefonu ale nadal nie moge nawiazac polaczenia internetowego.

 

A co do komendy nm-connection-editor to pojawia sie komunikat:

[bolu@Bolu Documents]$ nm-connection-editor, bash: nm-connection-editor: command not found

Nadal nie wiem co jest grane. Prosze o wiecej szczególów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[bolu@Bolu Documents]$ nm-connection-editor, bash: nm-connection-editor: command not found
A samodzielnie pomyslec? Skoro "not found", to co by mozna zrobic? No? Za... co? Taaaak :) Zainstalowac :) A zeby zainstalowac to trzeba sprawdzic gdzie to siedzi.

yum provides nm-connection-editor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...