Skocz do zawartości

Virtualboxa - Uruchamianie Systemu Z Kopii Iso


Gość BogdanH

Rekomendowane odpowiedzi

Gość BogdanH

Witam

Przenoszę system przcujący na fizycznej maszynie do VB.

System z 2-ch dysków sklonowałem do 2 plików ISO za pomocą dd.

Później do vdi za pomocą VBoxManage convertfromraw jako dwa dyski vdi.

Po uruchomieniu oczywiście zawiesił się, bo szukał w np. /dev/hda8 i innych poprzednich partycjach.

W oryginale miałem:

pierwszy dysk fizyczny i pierwszy jako vdi

/dev/hda1 /

/dev/hda8 /home

/dev/hda6 /usr

drugi dysk fizyczny i drugi jako vdi

/dev/hdb7 /var

 

Jak z tego wybrnąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po uruchomieniu oczywiscie zawiesil sie, bo szukal w np. /dev/hda8 i innych poprzednich partycjach.
Nie bardzo rozumiem to zdanie. Czego szukal? Mozesz to jakos szerzej opisac?

BTW jaki system miales na maszynie fizycznej? /dev/hda to juz od wieków nie widzialem.

 

[EDIT]

A co byla na partycjach np. 1-6 na /dev/hdb? Wydaje mi sie, ze nie zrobiles kopii dysków tylko kopie partycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BogdanH

Nie bardzo rozumiem to zdanie. Czego szukał? Możesz to jakoś szerzej opisać?

BTW jaki system miałeś na maszynie fizycznej? /dev/hda to już od wieków nie widziałem.

[EDIT]

A co była na partycjach np. 1-6 na /dev/hdb? Wydaje mi się, że nie zrobiłeś kopii dysków tylko kopie partycji.

Na partcjach /dev/hdb1-6 były " smieci" czyli jakieś niesistotne dla systemu pliki.

Partcja hdb7 podmintowana była jako /var

Tak ktos, kiedyś, zainstalowął ten system.

Faktycznie - ten system jest dość wiekowy, ma dyski ATA i stad hda, a nie sda. :)

 

System butuje się do momentu gdy nie musi czegoś "czytać" z innych partycji niż / (głowna)

Później następuje kernel panic.

 

Jak VB traktuje pwrtycje zawarte w pliku vdi?

Moze lepszym sposobem bylo by zgranie kazdej partycji z osobna i zamontowanie ich jako odrebne dyski w VB.

Co zdobic z partycja wymiany?

 

P.s.

Jak tutaj dodać zrzyt ekranu z VB?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Zrzyt ekranu" mozna dodac do dowolnego serwisu (byle nie do imageshack.us, blagam...) i wkleic link na forum.

W nowych wersjach Fedory wszystkie dyski niezaleznie czy ATA czy SATA sa oznaczane jako /dev/sdX. Równiez w /etc/fstab oraz grub.conf/grub.cfg nie ma oznaczen dysków typu /dev/... tylko nalezy sie poslugiwac albo UUID albo w najgorszym razie LABEL.

Uruchom system na VBox z jakiegos LiveCD i biorac pod uwage to co wyzej napisalem zaprowadz porzadek. Zaczalbym od przegladu UUID poszczególnych partycji (np.blkid /dev/hda1 itd) a potem w fstab zamiast odwolan do konkretnych urzadzen wpisalbym UUID=.... Ewentualnie podobny zabieg z e2label i wtedy nie UUID tylko LABEL=.... i powinno ruszyc.

Tak z ciekawosci: wklej moze "uname -a". Mam wrazenie, ze to musi byc Fedora ponizej wersji 10 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BogdanH

Dziekuje - bede probowal z livecd.

Wersji nie moge sprawdzic, bo dyski poszly na powrot do maszyny i teraz nie mam do niej dostepu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...