Skocz do zawartości

Fedora 17- Problem Po Aktualizacji


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

Za pomocą preupgrade zaktualizowałem swoją Fedorę i...

Po prostu się nie włącza. Staje na "Started Display Manager", a wcześniej stawało chyba na czym innym ale za pomocą wiersza poleceń próbowałem aktualizować przez yuma. Raz stanęło na polskim napisie mówiącym, że powinny zostać nadane plikom nowe konteksty bezpieczeństwa Selinux, ale teraz kiedy próbuję przestawić enforce...=1 to wyświetla się, że "Selinux is disabled".

 

Zupełnie nie wiem co znaczą te rzeczy, podałem je jako wskazówki dla osób, które mogą mi pomóc, a robiłem wszystko, bo gdzieś tak napisano, tyle, że system nadal nie działa, a poradników do F17 raczej brak.

Czy ktoś wie co mogę zrobić z poziomu wiersza poleceń do którego potrafię przejść z Gruba?

Czy to by coś pomogło gdybym nagrał instalacyjne dvd i skorzystał z opcji naprawy systemu, jeśli jest tam taka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz stanelo na polskim napisie mówiacym, ze powinny zostac nadane plikom nowe konteksty bezpieczenstwa Selinux, ale teraz kiedy próbuje przestawic enforce...=1 to wyswietla sie, ze "Selinux is disabled".
I trzeba bylo czekac, bo to moze kilkanascie minut trwac.

 

Czy ktos wie co moge zrobic z poziomu wiersza polecen do którego potrafie przejsc z Gruba?
Mozesz wszystko :)

Na poczatek spróbuj zakonczyc upgrade systemu. Przede wszystkim zrób

yum update

potem sprawdz czy nie zostaly jakies niedokonczone transakcje

yum-complete-transaction

[EDIT]i jeszcze

 package-cleanup --orphans

[/EDIT]

Jesli korzystales w F16 z zamknietych sterowników nvidia lub ati to odinstaluj te paczki.

 

Czy to by cos pomoglo gdybym nagral instalacyjne dvd i skorzystal z opcji naprawy systemu, jesli jest tam taka?
Nie, to by nic nie pomoglo. Jesli masz dostep do trybu tekstowego i masz Internet, to nic wiecej nie jest potrzebne. Edytowane przez WalDo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...