Skocz do zawartości

Instalacja Oracle 11G Fedora 17


Goncarz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z instalcją bazy danych Oracle 11g na fedorze 17 x64 KDE. Próbowałem już różnych tutoriali, m.in ten

http://www.tidnab.nowaruda.net/linux/61/instalacja-oracla-fedora-centos-redhat-linux.html.

Wcześniej na fedorze 16 GNOME urzywałem skryptu gladstone.sh i z tym nie miałem problemów. Choć też robiłem i bez tego skryptu i też to chodziło natomiast w 17 po dojściu do momentu gdy trzeba się zalogować na user'a oracle i uruchomić runInstaller'a dostaję błąd:

/runInstaller: line 254: /home/oracle/database/install/.oui: cannot execute binary file

Czy wie ktoś jak sobie z tym zaradzić proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynik zwrócony:

/home/oracle/database/install/.oui: ELF 64-bit MSB executable, IBM S/390, version 1 (SYSV), dynamically linked (uses shared libs), for GNU/Linux 2.4.0, not stripped

 

Architektura jest ok bo wgrywalem juz to na 16 GNOME, a teraz na 17 KDE nie wiem o co mu chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrywaliscie moze na f17 baze oracla 11g bo ja nie moge sobie poradzic jak uruchomie instalke podaje maila klikam next pokazuje mi sie jakies okno bym wprowadzil proxy, zaznaczam ta opcje na dole, zebym mógl przejsc dalej (nie wprowdzam nic o proxy) potem podczas instalacji na 84% mam bledy.

Próbowalem wiele razy ostatnio po kolejnym formacie mialem z kolei blad podczas wgrywania paczek np glibc byl w wersji 2 * 48 a on wymagal 2. * 37 nie moglem tego przeskoczyc móglbym poprosic o pomoc zaluzmy, ze wgram fedore na nowo czy moge poprosic o maly turial

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie instaluj od nowa F17.

 

1. Zaciagnij poprawna instalke( patrz posty wyzej )

2. Ponizej typowe przygotowanie pod instalacje, instalator pokaze Ci czego brakuje etc..:

 

 

yum -y install

sysstat.x86_64

kernel-headers.x86_64

elfutils-libelf.x86_64

glibc.i686

glibc.x86_64

glibc-common.x86_64

glibc-devel.i386

glibc-devel.x86_64

glibc-headers.x86_64

gcc.x86_64

gcc-c++.x86_64

libaio.i386

libaio.x86_64

libaio-devel.i386

libaio-devel.x86_64

libstdc++.i386

libstdc++.x86_64

libstdc++-devel.i386

libstdc++-devel.x86_64

numactl.i386

numactl.x86_64

numactl-devel.i386

numactl-devel.x86_64

unixODBC.x86_64

unixODBC-devel.i386

unixODBC-devel.x86_64

unixODBC.i386

 

groupadd oinstall

groupadd dba

useradd -g oinstall -G dba oracle

echo "oracle:oracle" | chpasswd

 

sed -i -e 's/kernel.shmall.*/#&/g' /etc/sysctl.conf

sed -i -e 's/kernel.shmmax.*/#&/g' /etc/sysctl.conf

 

echo "

fs.aio-max-nr = 1048576

fs.file-max = 6815744

kernel.shmall = 2097152

kernel.shmmax = 536870912

kernel.shmmni = 4096

kernel.sem = 250 32000 100 128

net.ipv4.ip_local_port_range = 9000 65500

net.core.rmem_default = 262144

net.core.rmem_max = 4194304

net.core.wmem_default = 262144

net.core.wmem_max = 1048586

" >> /etc/sysctl.conf

 

sysctl -p

 

echo "

oracle soft nproc 2047

oracle hard nproc 16384

oracle soft nofile 1024

oracle hard nofile 65536

oracle soft stack 10240

" >> /etc/security/limits.conf

 

mkdir /u01/

chown -R oracle:oinstall /u01/

chmod -R 775 /u01/

 

Dalej sobie poradzisz z przegraniem instalatora, rozpakowaniem i uruchomieniem.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za pomoc, ale mam to samo robiłem już pare razy z różnych turiali m.in z głównej strony oracla

mam cały czas ten sam problem mam taki błąd :

Error in invoking target 'install' of makefile '/u01/app/oracle/product/11.2.0/dbhome_1/ctx/lib/ins_ctx.mk'. See '/u01/app/oraInventory/logs/installActions2012-06-24_10-05-16PM.log' for details.

oraz jedna rzecz mnie zastanawia instalując oracla na f16 (gnome) nie musiałem ustawiać żadnych proxy

a tu mi wyskakuje okno (zamieszcze zdj.)

 

zdjęcia

http://www.wrzucaj.com/631252

 

podczas checka wyskaują te faile, ale z podobnie jak w f16 ja je ignoruje podobno fedora ma jakies problemy z linowaniem tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy wgrywawałem na 16 miałem też problem z tymi failami i na jakimś forum znalazłem coś takiego

 

Fedora 16 will fail all these checks. Just tick the check box Ignore All on the top right hand to ignore these errors. So long as you have the latest version of each of these packages installed, all will be fine. Note that you do not need to install pdksh (Public Domain Korn Shell) if you have ksh installed.

 

Na 16 bez problemu chodziło co prawda tam wypdał błąd z ins_emagent.mk, ale to jest do zrobienia.

 

zawartość log:

 

Przepraszam, ale musiałem umieścić to w paczce ponieważ ani na forum, ani na wklejce nie dało się całego tak dużego tekstu umieścić

 

http://sendfile.pl/181468/oraclelogi.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...