Skocz do zawartości

Php Problem Z Zakończeniem Sesji Po Zamknięciu Przeglądarki W Firefox


FC4B

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z zywotem ciasteczek w przegladarce firefox, a co za tym idzie z zakonczeniem sesji po zamknieciu jej.

Nastepujacy kod:

setCookie("ciasteczko", $_SESSION['sesja'], 0)

powinien sprawic ze ciasteczko straci swój zywot przy zamknieciu przegladarki. Ale na stronce z mechanizmem logowania, po ponownym uruchomieniu w firefox nadal jestem zalogowany.

Sesja konczy sie na IE, Operze i Chrome. Sprawdzalem rózne wersje firefox i na kazdej jest tak samo.

Nie mam juz sil na to a mecze sie z tym dosyc dlugo :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegladalem ten artykul, tylko zalezy mi bardziej jak sprawic aby mechanizm konczenia sesji dzialal lub aby co dopisac w kodzie aby Firefox zachowywal sie jak inne przegladarki bez przestawiania w jego ustawieniach i kasowania mu fizycznie ciasteczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zglebialem tematu, ale po krótkiej lekturze widac, ze taka jest "polityka" Firefoksa - ciasteczka usuwasz swiadomie albo utrzymujesz je po wieki wieków.

Tak na szybko wygooglalem jeszcze http://www.daniweb.com/web-development/php/threads/132678/deleting-session-cookie - kluczowe wydaje sie byc zdanie "The reason why the above code did not work before was that every page with the session_start() made a cookie even if there was no session started"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...