Skocz do zawartości

Bash - Wywołanie Zapytania O Hasło Roota


Jusko

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Z góry uprzedzę, że basha nie znam, chcę douczyć się go tylko w kwestii, którą chcę właśnie rozwiązać. Nie prosze o gotowe rozwiązanie choć byłoby to miłe - wystarczy tylko jasne wskazanie nawet w formie odnośnika do www, na którym opisane jest jak się tego dokonuje. Cóż - przez burzę nawalił mi rozdzielacz sieciowy i nie wdając się w wyjaśnienia, pozostał mi internet komórkowy poprzez wvdial. W zadadzie wszystko już działa, tylko za każdym razem muszę z palca bindować rfcomm z MAC komórki i uruchamiać wvdial. Na dłuższą metę, już po jednym dniu - okazało się to męczące i zawsze w belce wisi uruchomiony przez to terminal (choć to nie problem). Chciałbym napisać skrypt w bashu, który połączy się za mnie, jednakże pozostaje pewna kwestia - uprawnienia roota. Basha ani zenity (opcjonalnie) nie znam, a że wvdial wymaga bycia rootem, chciałbym napisać skrypt, który po kliknięciu wywoła terminal z zapytaniem o hasło roota, po wklepaniu terminal się zamyka (lub zostaje w belce - dowolnie) a wvdial łączy. Pytanie - jak tego dokonać :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...