Skocz do zawartości

[C++, Sfml] Przesłanie Skompilowanego Programu Na Inny Komputer Bez Kodu


lama

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od roku programuję w C++, pół roku temu zabrałem się za Allegro, a teraz piszę SFML małą gierkę 2D.

Problem w tym, że od niedawna kompiluję na Linuxie.

Chciałbym przesłać program do znajomego, który (program :) ) u mnie jest skompilowany i mogę go odpalić bez problemu,

ale nie chciałbym, by ta osoba sama musiała to robić,to znaczy po prostu uruchamia przez konsolę "./gierka", i... gra :)

 

 

Proszę o odpowiedź, i przepraszam, bo jestem początkującym Linuksiarzem ;)

 

 

PS. U mnie kompilacja wygląda tak: "g++ main.cpp -o main -lsfml-system -lsfml-graphics -lsfml-window".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem guru programowania, ale tak na moje oko, to zapewne musisz wykonac kompilacje ze statycznie dolaczonymi bibliotekami (opcja "-static"?), najlepiej z bibliotekami 32-bitowymi co zapewni mozliwosc uruchomienia równiez na systemach 64-bitowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Daje to jeden problem. Jesli ktos ma starsze Glibc, niz to na którym program byl kompilowany - to i tak sie nie uruchomi. Mozna statycznie skompilowac tez glibc, ale to podobno jest niewspierane i w esktremalnych przypadkach moze dac dziwne rezultaty. Jednak spróbowac mozna.

 

Co do 32bitów - "ktos" inny, nie musi miec wlaczonej opcji obslugi aplikacji 32bitowych na systemie 64bitowych (tak - da sie miec to off). Wtedy przy odpaleniu takiego programu wypisze chyba ze nie ma takiego polecenia (ale nie pamietam juz...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna zawsze program spakowac i dostarczyc z bibliotekami dynamicznymi. Trzeba wtedy jednak uruchamiac program poprzez skrypt powloki w którym przed wlasciwym uruchomieniem programu ustawia sie sciezke do bibliotek wrzuconych razem z programem. Takie rozwiazanie jest dosc popularne w programach bez dostarczonych zródel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...