Skocz do zawartości

Serwer Mail / Postfix


Gość cross

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Na wstepie korzystalem z tych dwóch poradników:

http://www.server-wo...a_16&p=mail&f=1
oraz
http://fedorasolved....fix-mail-server

Niby wszystko dziala.
w iptables
mam
-A INPUT -p tcp -m state --state NEW -m tcp --dport 25 -j ACCEPT
-A INPUT -p tcp -m state --state NEW -m tcp --dport 143 -j ACCEPT

Wszystko by bylo fajnie gdyby nie fakt, ze konfiguracja OUTLOOKA daje blad w postaci:

Zaloguj sie do serwera poczty przychodzacej (POP3): Serwer e-mail odrzucil logowanie. Sprawdz nazwe uzytkownika i haslo we wlasciwosciach konta. W menu Narzedzia kliknij polecenie Konta e-mail. Odpowiedz serwera: -ERR Plaintext authentication disallowed on non-secure (SSL/TLS) connections.

Cos z uwierzytelnianiem nie tak :/


Nie rozumiem dlaczego plaintext w auth podaje skoro haslo podaje do konta :/

Czy ktos mial podobne problemy?

Wiadomosc z ostatniej chwili. Dodalem odhaszowalem kilka linijek w /etc/postfix/master.cf wedlug configa na CENTOsa i dodalem konto zamiast pop3 na IMAP i zadzialalo. Jednak POP3 nie dziala Outlook wywala, ze nie moze sie polaczyc z domena dziwne, bo DNSY wszystko dziala. Ale telnet nie laczy mnie z 25 portem po "WAN" , czyzby firewall blokowal?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradzilem sobie, jednak jest jeden problem.

mialem connection refused na porcie 10024,
Problemem byl amavisd. Zatem odpalilem go.
Wysylajac z outlooka za pomoca POP3 maila po adresie lokalnym serwera w sieci LAN w ustawieniach , wysyla. Zatem problem dotyczyl amavisd.
Inaczej ma sie sprawa gdy w ustawieniach konta zmieniam pop3 i smtp na adres WAN czyli example.com tutaj problem sie pojawia , nie chce sie polaczyc serwerem. Dodalem reguly do iptables:

-A INPUT -p tcp -m state --state NEW -m tcp --dport 10024:10026 -j ACCEPT

Ale w outlooku mimo to nie dziala.
W logach prawie nic nie ma na ten temat.

Co lepsze, podlaczylem konto z serwera do GMAILA , i tam bez problemowo odbiera pop na porcie 110 i wysyla po przez SSL port 465. A Outlook nie radzi sobie z tymi ustawieniami na pop3 / imap dziala. odbiera / wysyla. Nie rozumiem, powoli koncza mi sie pomysly. Ma ktos jakis pomysl :D

dodatkowo przestaly dochodzic mi lub przychodza bardzo pózno:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...