Skocz do zawartości

"Wxsmith Plugin Is Not Loaded, Can Not Continue"


userzero

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jestem pewien czy tutaj czy predzej na pakiety/zródla instalacja, jezeli zrobilem to zle prosze o nie kasowanie a przeniesienie

Konewka, jestem dosc nowy w linuksy a tu taka kasznka.

 

Zainstalowalem code::blocks'a yum'em i w ten sam sposób wxwidgets (ale tylko wxGTK-devel jeszcze nie bylo zainstalowane zdaniem yum list) i przy zakladaniu projektu wxWidgets z uzyciem wxSmith wyskakiwal mi ten komunikat.

Potem pogooglowalem jak to naprawic i ~"a podczas instalacji wybierz costam plugin all." To bez usuwania pobralem te wersje code::blocks'a co to z niej sie instaluje tak: ../configure-jakasflagazpluginall, make, make install, ldconfig.

 

Próba zalozenia projektu = Nadal ten sam komunikat...

 

To poszukalem rpmów z wxsmithem znalazlo codeblocks-contrib w którego sklad niby wxsmith wchodzi i zainstalowalem z tym calym menagerem pakietów

 

Próba zalozenia projektu = Nadal ten sam komunikat...

 

Potem znalazlem kogos kto z yum installowal te paczke, wiec sprawdzilem...

 

Zainstalowany w najnowszej wersji

 

 

Co robic? Jak zyc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co robic? Jak zyc?

Pisac dokladnie i precyzyjnie co zrobiles.

codeblocks-contrib rozwiazuje sprawe - sprawdz czy Ci sie poprawnie zainstalowalo, przeinstaluj.

U mnie Plik→New→Project→wxWidgets project→wxWidgets 2.8.x→(dane i sciezki projektu)→Preffered GUI builder→wxSmith→use default wxWidgets configuration tworzy sie bez problemu.

Mam F17 kernel 3.6.11-1.fc17.x86_64, aktualizacje na biezaco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...