Skocz do zawartości

Instalacja Freevo Z Pakietów Tar.bgz2


montffa

Rekomendowane odpowiedzi

Problem dotyczy instalowania programów z pakietów rpm. Często zdarza się tak, że nie można wywołać procedury ./config. System informuje, że brak jest plików konfiguracyjnych czy katalogów. Oczywiście procedura rozpakowania tar.bz2 przebiega prawidłowo. Wywolanie katalogu programu jest ok. mam zatem pytanie czy rozpakowanie pakietu tar.bz2 musi wystąpić w określonym katalogu? Czy SO musi posiadać kompilator, gdzie to sprawdzić, nazwa kompilatora, skąd go pobrać? Opisuję tutaj przykład SO_Mandriva_20011.i583.1 Znalazłem w necie pakiet o nazwie freevoconfig.lha co z tym zrobić dalej?

Dzięki z góry za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem dotyczy instalowania programów z pakietów rpm. Często zdarza się tak, że nie można wywołać procedury ./config.

Mnie się jeszcze nie zdarzyło :)

Jeśli nie bardzo wiesz co robisz, to instaluj paczki z repozytorium. Jeśli już musisz jakąś paczkę wyszukaną w sieci instalować, to postaraj się, żeby przynajmniej przystawała do danej dystrybucji.

 

Do instalacji paczki RPM na pewno nie jest potrzebny kompilator, bo taka paczka zawiera binarki (oczywiście paczka *.rpm a nie *.src.rpm)

 

.

Oczywiście procedura rozpakowania tar.bz2 przebiega prawidłowo.

To jak w końcu? paczka RPM czy tarball *.tar.gz

 

[EDIT]

lha to archiwizer, więc może na początek paczkę należy rozpakować i sprawdzić czy nie ma w środku jakiegoś pliku z opisem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...