Skocz do zawartości

Enlightenment Nie Włącza Się


loloo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam kilka problemów z środowiskami graficznymi. Zainstalowałem Enlightenment wpisując

su -
yum install http://repo.fedoramd.org/fmd/fedora/fedoramd-release-19.rpm
yum install enlightenment

Gdy próbuję się zalogować i wybieram Enlightenment to wraca mi po chwili z powrotem do ekranu logowania.

 

Czy można jakoś downgradować gnoma, bo z wersji na wersje to coraz więcej opcji znika? Albo czy można mieć zainstalowane dwie wersje gnoma? Najnowszego i starszą wersję np. 3.4.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki sokar620.

Mam jeszcze jedno pytanie odnoście enlightenment. Mianowicie czy można w jakiś sposób ustawić aby launcher z aplikacjami pojawiał się po wciśnięciu klawisza z logiem windowsa? Bo tam w skrótach jak próbuję dodać taki skrót to nie chce mi wejść

(przy okazji czy taki skrót można ustawić także w KDE aby Lancelot był przywoływany wciśnięciem klawisza windows)?

Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie enlightenmenta czy da się ustawić przenikanie obszarów roboczych? Chodzi o to, że jak aplikacja wystaje za krawędź ta wystająca część była widoczna na drugim pulpicie na który aplikacja wystaje(i też pytanie o to samo w KDE). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Kde samego klawisza Win nie ustawisz jako skrótu, musi być + jeszcze coś.

Odnośnie przenikania pulpitów raczej nie można tego zrobić, pogrzeb w efektach pulpitu, może tam się coś znajdzie. O ile dobrze pamiętam w compiz-fusion coś takiego było. Teoretycznie można by wyłączyć efekty wbudowane w Kde i użyć compiza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rejestru nie ma.
Utwórz plik np. zmiana.sh:

#! /bin/bash
xmodmap -e 'keycode 133=F13'

Zapisz go i nadaj mu prawa do wykonania:

chmod +x zmiana.sh

Teraz Ustawienia systemowe -> Uruchamianie i włączanie -> Samoczynne uruchamianie i Dodaj skrypt. Lewy klawisz Win będzie niby to F13.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...