Skocz do zawartości

[Solved] Baza Sql Konwersja Bazy I Polskich Znaków


Subaru

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chciałbym dokonać drobnej konwersji i przenosin forum, jest tylko jeden delikatny problem.

Pokrótce z silnika SMF na PHPBB, konwerter już posiadam i sama konwersja forum jest już przeze mnie rozszyfrowana, problem sprawia process przed nim.

Zapisałem bazę danych z forum (jeszcze na SMF) nieskonwertowaną na UTF-8 (po konwersji posypały się polskie znaki więc to kopia bazy przed-konwersją).

Zerknąłem w samą bazę i nazwy działów są jeszcze zapisane poprawnie z polskimi znakami, więc do tego momentu wszystko w porządku.

Otwieram na nowym miejscu hostingowym phpmyadmin, importuję bazę danych i czekają na mnie polskie znaki zmienione w znaki zapytania czy inne dziwaczności.

Próbowałem importować bazę jako latin-2, utf-8, binary, wszystko prowadzi do tego samego rezultatu.

Próbowałem również zmieniać "Collation" bazy danych (zapewne odgórne kodowanie tabel?) na utf-8-polish-ci, ale też nie pomogło.

Baza danych pochodzi z silnika SMF w wersji 2.0.2, PHPBB będzie zapewne w 3.0.9 lub nowszej (chyba z 3.0.11 konwerter też działa).

 

Moje pytanie czy jest jakiś sposób zaimportować tą bazę danych jakoś po ludzku by polskie znaki wyświetlały się poprawnie.

Ewentualnie wykonać jakieś polecenie SQL by globalnie "przeskanowało" w poszukiwaniu danego znaku i zmieniło na inny.

Jestem również otwarty na inne propozycje by to doprowadzić do działania, bardzo proszę o pomoc :)

 

Pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Subaru

 

EDIT #1

Nie pierwszy nie ostatni raz, jak już napisałem post to wpadłem na trop.

Udało mi się już po stronie bazy danych uzyskać polskie krzaczki (74 tabele ojejusiu).

Jednakże forum dalej wyświetla niepoprawnie polskie znaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w bazie przyzapytaniach już wyświetla dobrze polskie znaki?

Jeśli strona wyświetla inaczej to może:

- serwer wymusza domyślne kodowanie (trzeba by zobaczyć w nagłówkach odpowiedzi HTTP)

- połaczenie z bazą danych nie określa kodowania (komenda przy połaczeniu np. SET NAMES utf8)

 

Niestety na silnikach forumowych się nie znam. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się, podpowiedziałeś mi sposób :D
Skoro po stronie bazy było cacy, to zaryzykowałem konwersję na phpBB

Konwersja przebiegła pomyślnie i tekst jest już wyświetlany poprawnie

Co prawda avatarów i paru innych detali nie ma bo nie są na tym samym serwerze, ale to naturalne

Ważne, że sekcje, działy, tematy, posty są wyświetlane poprawnie, resztę się poustawia ręcznie ^_^
 

Problem rozwiązany można zamknąć

Napiszę jeszcze instrukcję na przyszłość gdyby komuś się chciało odrobiny "hardcore"

 

1) Backup bazy danych z SMF (bez konwersji na UTF-8 to ważne)

2) Baza danych jeśli po polsku, będzie w formacie  ISO-8859-2 aka latin-2 (albo latin2)

3) Instalujemy SMF w nowym miejscu (najlepiej ta sama wersja, która była poprzednio)

4) Importujemy bazę danych w nowe miejsce

5) Ustawiamy bazę danych na latin2 (multilanguage, case sensitive)

6) Ustawiamy wszystkie tabele (sekcje bazy danych? nie wiem jak to określić fachowo) na latin2 (multilanguage, case sensitive)

7) Upewniamy się, że PL znaki są poprawnie wyświetlane

8) Instalujemy phpBB i dokonujemy konwersji

9) PROFIT

 

SOLVED

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...