Skocz do zawartości

Karta Tv - Oglądanie Obrazu I Dźwięku Z Wejścia Composite


Subaru

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam kartę TV AverMedia A700, to dość stary produkt sprzed lat, ale jak się nie ma co się lubi...

http://avertv.avermedia.com/Product/ProductDetail.aspx?Id=294

Linux widzi kartę bezproblemowo tak jak jest, wypis z lspci:

 

03:06.0 Multimedia controller: Philips Semiconductors SAA7131/SAA7133/SAA7135 Video Broadcast Decoder (rev d1)

Problem pojawia się przy oglądaniu obrazu i dźwięku z wejścia composite (przełączka dołączona w zestawie, 3xChinch).

Próbuję przerzucać obraz z konsoli Nintendo Wii na tą kartę, co jeden program to ma inne anomalie w tym temacie:

- Xawtv - daje radę z obrazem 4:3, tryb 16:9 sztucznie spłaszcza, dźwięk raz harczy raz nie.

- VLC - dźwięk jest czysty, brak obrazu.

- TVTime - tryb 16:9 działa jak należy po drobnych ustawieniach, brak dźwięku.

Karta jest zapisana w punkcie /dev/video0 z tego co zauważyłem, zaś dźwięk według VLC to hw:2,0 zdaje się.

PulseAudio mam wyłączone, tj. skrypt .asound w katalogu domowym, zablokowany dostęp do /usr/bin/pulseaudio (chmod -x) oraz odinstalowany pakiet alsa-plugins-pulseaudio (metoda ta miała przywrócić używanie ALSA zamiast PulseAudio co z grubsza sprawdza się).

Karta dźwiękowa wedle lspci to:

 

00:14.2 Audio device: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD/ATI] SBx00 Azalia (Intel HDA)

Na stronie producenta płyty głównej - Gigabyte - jeśli nie pomyliłem modelu to jest dokładniej:

 

Realtek ALC892 codec

Karta graficzna z kolei AMD Radeon HD 7770 z zainstalowanymi paczkami od AMD 14.2 Beta.

Linux Fedora 20 64-bit.

Procesor AMD Phenom II X4 945.

Kodeki Gstreamer good/bad/ugly zainstalowane (zarówno gstreamer jak i gstreamer1).

 

Nie wiem co jeszcze mógłbym dołączyć jeśli chodzi o informacje, jeśli czegoś brakuje proszę pisać, postaram się dopisać braki jak najszybciej.

 

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

 

Subaru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypis z pierwszego polecenia jest dość długaśny, więc przekleiłem do pastebin:

http://pastebin.com/FqCZGRPT

Drugie polecenie ma krótki zwrot (próbowałem od 0 do 9) zawsze zwracają zero obrazu i zero dźwięku...oraz to:

VLC media player 2.1.4 Rincewind (revision 2.1.4-0-g2a072be)
[0x1109138] pulse audio output error: PulseAudio server connection failure: Odrzucono połączenie
[0x101f118] main libvlc: Uruchamianie vlc z domyślnym interfejsem. Użyj 'cvlc', aby używać vlc bez interfejsu.

Jak się tak zastanowić to wyłączyłem PulseAudio dobra, ale to nie znaczy, że VLC sam wie by nie próbować tego używać...duh, może powinienem mu gdzieś to wskazać?

Poszperam po ustawieniach może jest gdzieś ręczne wskazanie na ALSA.

 

EDIT #1

Jeeest, po zmianie znika upierdliwa linijka z wypisu czyli ta:

 

[0x1109138] pulse audio output error: PulseAudio server connection failure: Odrzucono połączenie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...