Skocz do zawartości

Skype Przegiął Strunę


Subaru

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chciałem gdzieś "powyzywać" to zrobię to w Hyde Parku dla bezpieczeństwa.

Sprawdzam wczoraj stronę Skype'a, "no może jest w końcu aktualizacja dla Linux od tych [tu wstaw parę wyzwisk]".

Patrzę jest i to dość spora bo było 4.2.cośtam a teraz jest 4.3.cośtam.

Hura!

Jednakże coś mnie tknęło, szukam changelogu Skype'a w przekonaniu, że nie zobaczę ciekawych wieści.

Nie pomyliłem się.

 

 

This version dropped support for direct Alsa support; please install PulseAudio 4.0 or greater for the best calling experience.

Te [censored] jedne, po kiego to zrobili?

Co jest dobre w PulseAudio a nie jest w ALSA?

PulseAudio ma straszny lag przesyłania dźwięku, NIE DA SIĘ pracować z programami dźwiękowymi razem z PulseAudio bo efekt jest nie lepszy niż na Windowsie, jest lag nie pozwalający na pracę.

Oczywiście pakiet wymaga instalacji alsa-plugins-pulseaudio co automatycznie wyrzuciłoby całą pracę szukania i majstrowania by wyłączyć PulseAudio do kosza.

Trudno, zostanę na tej zbugowanej do bólu 4.2 chyba, że jest jakiś sposób by przerzucić zapytania Skype'a na ALSA mimo wszystko.

Jeśli ktoś zna sposób, chętnie przeczytam.

 

Pozdrawiam i życzę miłego dnia.

 

Subaru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te [censored] jedne, po kiego to zrobili?

 

Podejrzewam, że mogli tym sposobem zakomentować duży kawał kodu. U siebie opóźnień wynikających z pulsa nie zauważyłem, choć może nie mam aż takich wymagań jak ty. Dopóki kamera i skype-call-recorder działają, to mi zwisa czy całość chodzi na OSS, Alsie, czy Pulsie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sposób na sprawdzenie lagu PulseAudio jest mnóstwo, najprostrzym jest po prostu poużywać programów typu Fruity Loops (rzecz jasna odpowiedniki Linuksowe jak np. LMMS pierwszy z brzegu), na większą skalę, PulseAudio wysiada, ALSA daje radę a JACK po prostu nagina czasoprzestrzeń.

Z racji, że wiem, iż poustawianie JACK'a może być czasami minimalnie trudne (ew. upierdliwe), to ALSA jest dyplomatycznie najlepszym rozwiązaniem pomiędzy małym lagiem [ms] a prostotą ustawienia (zero cudowania, po prostu jest).

*sigh*

Póki nie przekonam ich do zmiany zdania - a nie zanosi się na to bo mój post czeka od 3 dni na moderację a nowe komentarze się pojawiają :) - zapytam tutaj, czy jest może jakiś sposób by przekierować "zapytania" Skype'a o PulseAudio na ALSA?
Dodam, że nowy Skype wymaga ALSA-Plugins-PulseAudio jako zależność przy instalacji (można to zainstalować na chama bez spełniania zależności ale co dalej).

Ufam, że jest jakaś metoda, w końcu to Linux a nie pozamykany w sobie jak psychopata system "W" :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...