Skocz do zawartości

[Rozwiązany] Libmozjs.so


tele

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem przetestować jakiś edytor WYSIWYG,

padło na edytor KompoZer ( http://kompozer.net/ )

 

W repo nie ma, na stronie jest gotowa binarka na wszystkie linuxy ,

ale nie dodali libmozjs.so

[gg@localhost kompozer]$ ./kompozer-bin
./kompozer-bin: error while loading shared libraries: libmozjs.so: 
cannot open shared object file: No such file or directory

[gg@localhost kompozer]$ yum whatprovides libmozjs.so
Wczytane wtyczki: langpacks, refresh-packagekit
xulrunner-25.0-2.fc20.i686 : XUL Runtime for Gecko Applications
Repozytorium       : fedora
Dopasowano z:
Dostarcza   : libmozjs.so

Yum extender pozwala sprawdzic jakie pliki zawiera xulrunner

i tu moj ból mam xulrunner-30 i tam nie ma juz tej biblioteki,

zgaduję że muszę zlinkować z jakąś nową biblioteką niekonieczne o podobnej nazwie.

Ale nie chce mi się testować, ani czytać dokumentacji i nie chcę by ktoś specjalnie dla mnie sprawdzał.

 

Ale jak ktoś przypadkiem rozwiąże problem to niech napisze tu

Z góry  dzięki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znalazłem u siebie (Fedora 20) libmozjs.so.1 w /usr/lib64 - może szybki symlink u Ciebie do libmozjs.so rozwiąże problem (analogicznie do ścieżki Twojej, jeśli masz system 32bitowy)? Zresztą - ta biblioteka jest w katalogu z aplikacją, jednak nawet z LD_PRELOAD i linux32 (mam system x64) nie udało mi się uruchomić programu i sypał błędami związanymi z Gtk.

 

Swoją drogą na stronie Kompozera jest odnośnik do WWW z repozytorium dla Fedory. Może jeszcze działa? Link: http://olea.org/paquetes-rpm/repoview/kompozer.html

 

Możesz też spróbować innych aplikacji pokroju nie wiem...Bluefish jest chyba blisko Kompozera i jest w repo. Myślę, że to chyba dobry pomysł biorąc pod uwagę, że Kompozer raczej rozwijany już nie jest, a tu HTML5 w sporym użyciu już się trafia, więc warto być na topie z tym (sam kiedy już coś kodzę, to w HTML5).

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam x64 , ale nie polecam robić symlinków dowoli w zależści od systemu bo wysypie błędem.

Aplikacja chce konkretnej biblioteki albo 32bit albo 64bit. 

( Miedzy innymi dlatego w fedorze mozna instalowac pakiety 32bit i 64bit jednoczesnie )

 

Komenda strace to najlepiej pokaże czego aplikacja chce

[gg@localhost kompozer]$ strace -e open ./kompozer-bin
[ Process PID=901 runs in 32 bit mode. ]
open("/etc/ld.so.cache", O_RDONLY|O_CLOEXEC) = 3
open("/lib/tls/i686/sse2/libmozjs.so", O_RDONLY|O_CLOEXEC) = -1 ENOENT (No such file or directory)
open("/lib/tls/i686/libmozjs.so", O_RDONLY|O_CLOEXEC) = -1 ENOENT (No such file or directory)
open("/lib/tls/sse2/libmozjs.so", O_RDONLY|O_CLOEXEC) = -1 ENOENT (No such file or directory)
open("/lib/tls/libmozjs.so", O_RDONLY|O_CLOEXEC) = -1 ENOENT (No such file or directory)
open("/lib/i686/sse2/libmozjs.so", O_RDONLY|O_CLOEXEC) = -1 ENOENT (No such file ....
open("/usr/lib/i686/libmozjs.so", O_RDONLY|O_CLOEXEC) = -1 ENOENT (No such file or directory)
open("/usr/lib/sse2/libmozjs.so", O_RDONLY|O_CLOEXEC) = -1 ENOENT (No such file or directory)
open("/usr/lib/libmozjs.so", O_RDONLY|O_CLOEXEC) = -1 ENOENT (No such file or directory)

Faktycznie jak pisałeś mam libmozjs.so.1 bibliotekę, nie wiem skąd ale mniejsza oto.

Zrobiłem symlink

[root@localhost lib]# ln -s libmozjs.so.1 libmozjs.so
[root@localhost lib]# ls -l libmozjs.so.1
lrwxrwxrwx. 1 root root 18 05-08 18:03 libmozjs.so.1 -> libmozjs185.so.1.0

I tak jak napisałeś aplikacja chce więcej .

[gg@localhost kompozer]$ ./kompozer-bin
./kompozer-bin: error while loading shared libraries: libxpcom.so: cannot open shared object file: No such file or directory

[gg@localhost kompozer]$ yum whatprovides  libxpcom.so
Wczytane wtyczki: langpacks, refresh-packagekit
jenslody.de/20/x86_64/filelists_db                       |  55 kB     00:00     
rpm-sphere/filelists                                     | 4.6 MB     00:03     
No matches found

Skorzystałem z twojego linka w którym faktycznie była paczka rpm

(był na stronie kompozera link do tego ale jej nie zauwazylem bo odruchowo ściągłem pierwszy plik )

Zainstalowałem, działa :D

Dzięki !

 

 

Edytowane.

 -  Widze że SeaMonkey tez ma WYSIWYG  HTML editor.

http://www.lvsonline.com/tut-seamonkey/index2.shtml

 -  Nawet on-line jakiś jest http://onlinehtmltools.com/wysiwyg-editor/#sthash.XBRHA8hn.dpbs

 -  BlueGriffon edytor WYSIWYG  XHTML sa tylko starsze paczki rpm,  ale 1.5.2 zainstalowała sie i działa.

 

Zastanawiam sie czy istnieje WYSIWYG  XML editor lub coś podobnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mi się wydaje, czy webdeveloperkę chcesz ogarnąć za pomocą WYSIWYG? Tak się nie da, niestety - własnej wiedzy żaden edytor nie przeskoczy ;) Podstawy HTML + CSS są w zasadzie na tyle proste, że nawet nie trzeba tu WYSIWYG'ów - z dobrą książką, WWW masz w jedno popołudnie, najdalej 2 dni (jest parę książek od krajowych autorów, które napisane są fenomenalnie, z daleka uciekając od stylistyki niby dla początkującego, ale jednak geeka) :)

 

Edytory XML są, jeden z potężniejszych to bodaj Oxygen XML, ale jest on bodaj w darmowej wersji tylko na 30 dni. Na Windows Google pokazuje takie cuda, ale jak na Linuksa to nie wiem, gdyż nigdy nie połączyłem nawet fraz XML z WYSIWYG :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edytowane.

 -  Widze że SeaMonkey tez ma WYSIWYG  HTML editor.

http://www.lvsonline.com/tut-seamonkey/index2.shtml

 

Edytor z Seamonkey to właśnie trochę starsza wersja kompozera, która była obecna w programie od ło panie dawna. Swego czasu paru gości "wyjęło" kod edytora html z Mozilli i zrobili z tego osobny program.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" Czy mi się wydaje, czy webdeveloperkę chcesz ogarnąć za pomocą WYSIWYG?

 

Chciałem zrobić 1 stronkę o grach ( ewentualnie kilka zlinkowanych ze sobą ), zdecydowałem że zrobię to na gotowym już mediawiki.

Ale praca z wiki to dla mnie koszmar.

Zauważyłem także że miejscami jest kod który przypomina html, może xml, ludzie tym robią dziwne cuda.

 

            Dlatego w google szukałem cały dzień informacji o tym i jakiegoś edytora WYSIWYG.

Na  stronie mediawiki dowiedziałem się że taki edytor ułatwiający nazywa się WYSIWYG, niestety tam są tylko wtyczki do wiki.

Przecież nie będę instalować wiki by skorzystać z edytora ? :unsure:

( Teraz mi się przypomniało że mogłem to zrobić na XAMPP -ie )

             Doczytałem także na media wiki że owe wiki obsługuje częściowo html.

Jak narazie tworze dany styl tekstu np. w Compozer z przeglądarki SeaMonkey i wklejam do wiki, narazie działa,

jak coś media wiki nie obsługuje to wycinam, ewentualnie także posiłkuje się formatowaniem wiki ze strony

http://www.mediawiki.org/wiki/Help:Formatting/pl       

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W MediaWiki znajdziesz na pewno mieszankę HTML + CSS + JavaScript + PHP + wtrącenia do bazy danych. Natomiast zgodzę się, że MediaWiki zbyt intuicyjne nie jest (o podobną palpitację serca przyprawiał mnie niegdyś Drupal). Jeśli na razie Twoje metody działają, to nie jest tak źle :) Sprawdziłem też link o formatowaniu i nieźle to sobie poskracali chłopaki momentami, na plus oczywiście :)

 

Powodzenia z projektem :)

 

PS: Jeśli jednakże wysiądziesz, kup sobie książkę Bartosza Danowskiego - HTML5, Ćwiczenia praktyczne (wyd. Helion). W życiu nie widziałem bardziej przystępnej książki. Jest napisana takim językiem, że nie sposób się HTML i CSS z tego nie nauczyć, po prostu książka dla kogoś, kto nawet nie wie co to HTML i w ciągu 2 dni z książką, można postawić już WWW od zera :) Oczywiście wtrącę tu swoją dygresją, że HTML i CSS to dopiero początek webmasterki i z czasem można powiątpiewać nawet, czy nie lepiej zająć się pisaniem po bożemu aplikacji stacjonarnych, bez rozdrabniania się na parę języków do napisania zwykłego www, jak to w webmasterce bywa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...