Skocz do zawartości

Wine - Nie Mogę Uruchomić Instalatora Gry


arsen12

Rekomendowane odpowiedzi

Zainstalowałem Wine poleceniem "yum install wine".

I czy to wszystko już ? Nic więcej nie trzeba dodawać ?

Bo ściągnąłem grę firefall i próbuję uruchomić instalator przez wine ale pokazuje się tylko na chwile ten niebieski ekran wine(jesli go wlacze) i zaraz sie wylacza i zadna instalacja sie nie uruchamia... jak probuje wlaczyc "setup" zamiast "firefall installer" to jakis prostokont tylko mignie jakby chcialo a nie mogło i tyle :<

 

Pierwszy raz mam tak z wine na linuxie, jakby ktoś umiał pomóc to byłoby dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

tak ta gra jest na winehq, jest wersja 1.6-rc4.

na playonlinux tego nie wyswietlalo a winetricks sciagnalem.

Jak moge sciagnac wersje 1.6-rc4 Wine ? I jak usunac calkowicie aktualna ?

 

I to jest jedna z największych głupot w Playonlinux. Możesz zainstalować każdy program a nie tylko te co ci się wyświetlą i zmieniać w nim silniki wine. W miejscu gdzie masz listę wyboru na samym dole masz ukrytą/dosyć niewidoczną opcję "Zainstaluj własny program" czy coś takiego. Silniki ściągasz gdzieś tam w głównym menu u góry. Musisz mieć właściwy przed instalacją gry.

 

Edit: wszedłem w linka, który wysłałeś Rating: garbage oznacza, że możesz sobie odpuścić instalację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie widze tych silnikow... gdzie to dokladniej, jak juz wybralem gre do zainstalowania ?

a na wejsciu do playonlinux mam komunikat "nie mozna znalezc 32bitowych bibliotek opengl moga wystapic problemy z grami"

jak zainstalowac takie biblioteki ?

@Miszcz ale na stronie są pokazane wyniki z open bety, a teraz już nie ma bety to może coś się zmieniło, i gdzieniegdzie czytam na forach że ludzie grali na linuxie w to,może i jakoś by się dało ?

 

A druga gra którą próbuję zainstalować przez wine wyświetla mi komunikat "Failed install launcher required administrator rights .Continuing with other components..." a to jak naprawić ?

:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok coś tam pobiera, zobaczymy :) Ale kurde szkoda mi tego firefalla troche, jakby ktoś miał pomysł jak to ogarnąć byłbym wdzięczny.

Aha, jeśli na winehq przy grze jest Rating: garbage - to już na pewno nie uda się tego zainstalować i można sobie od razu odpuścić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, jeśli na winehq przy grze jest Rating: garbage - to już na pewno nie uda się tego zainstalować i można sobie od razu odpuścić ?

 

Niekoniecznie, jak spojrzysz na inne programy/gry to przy niektórych wersjach jest garbage a na ciut innych gold albo platinum. Dla tego właśnie stworzono POL, aby móc ustawiać odpowiednią wersję Wine pod dany program nie robiąc przy tym burdelu w systemie. Weź także pod uwagę, że niektóre programy mogą wymagać dodatkowych bibliotek np. .NET itd. Doinstalujesz je za pomocą winetricks, ale to w systemowym Wine. POL ma do tego swoje odpowiednie opcje.

Od siebie dodam, że niekiedy warto odpuścić, zainstalować Windowsa i na nim odpalać gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak mogę zainstalować te biblioteki open gl 32bit do POL ?

 

@Edit: Dobra - i kolejny error, tym razem przy grze o jednej z największych not na winehq, neverwinter

"Fatal Error: Direct3d driver return error code(D3DERR INVALIDCALL) while checking sync query

technical details: sync query 0 0 xd86ba40

get data == 0x8876086c 0 nf 0

NVIDIA Geforce3"

 

... Nic nie idzie mi na tym wine uruchomić już, nie wiem ;/. Co jest z tym wine ? I jak te biblioteki zainstalowac ?

BTW. nie wiem jak zainstalowac winetricks

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...