Skocz do zawartości

Prządek Na Forum - ANKIETKA


ziemia

Przeczytaj co napisałem i wyraź opinię!  

31 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Przeczytaj co napisa?em i wyra? opini?!

    • masz racj?!!
      26
    • lepiej chowaj si? z tym pomys?em
      1
    • forum jest po to ?eby pyta?!! a nie szuka? ju? gotowych rozwi?za?
      2
    • niemam zdania
      2


Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem, że to forum się ZAŚMIECA poprzez powtarzające się ciągle pytania typu:

1.Jak zainstalować stery do Nvidi

2.Przeinstalowałem WinXp i grup nie startuje:)

3.i tym podobne..

 

Proponuje aby Moderatorzy jak zobaczą tak oczywiste powtarzające się w koło pytania (ocena subiektywna moderatora) zwracał uwagę pytającemu, natomiast po kilku takich uwagach jakiś mały ban :) dla takiego leniucha. W KOŃCU JEST REGULAMIN!! Chyba troszkę martwy :(

 

Jest też oczywiste, że mimo odpowiedzi na pytania ktoś sobie nie może poradzić. Wtedy niech napisze:

np.

Moje pytanie dotyczy ...

Mimo że znalazłem odpowiedzi na podobny temat:

link 1

link 2

......

Nie mogę sobie poradzić.

 

Wtedy takiemu delikwentowi mogę spróbować pomóc, bo widzę że włożył choć troszkę wysiłku w poszukiwanie rozwiązania. A nie czeka na gotowe, poza tym po linkach widzę co zostało napisane o co jeszcze można dopisać

 

DLACZEGO to wszystko pisze. Dlatego, żeby jak czytam nowe posty nie tracić czasu na czytanie czegoś co już n'ty raz było poruszane!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich obserwacji wynika niestety, że standardowo to wiekszości userów gdzieś się diabelnie spieszy.

Z pośpiechu nie widzą 30 dni, nie widzą, że wpisują zapytanie do shoutboxa, z pośpiechu nie widzą komunikatów w czasie instalacji - nie zdążą zauważyć, że można dopisać do GRUB-a inne systemy, nie zainstalują polskiego języka bo "tam był tylko taki mały dings" itd. itp., nie wspominając o tym ,że szkoda czasu na przeczytanie jakiegoś tam regulaminu forum, czy choćby sprawdzenie czy ktoś wczoraj nie opisał takiego samego problemu.

I potem, zamiast szybciej to jest dwa razy wolniej i dużo więcej roboty.

Ale to tak jest na wszystkich forach i grupach.

A zwróć takiemu uwagę, to się obraża - spotkałem się z pretensjami "to za co wam tam płacą"(na szczęście nie tutaj)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziemia masz poniekąd rację, ale:

* shoutbox jest bardzo podobny do okienka wyszukiwania, które na wielu, wielu forach jest w tym miejscu

* wyszukiwarka poza ograniczeniem na 30 dni ma inny problem - spróbuj poszukać sobie czegoś na temat "apt" albo "rpm" ew. "src rpm" - się nie da :( (AFAIK)

 

Poza tym zlituj się trochę nad oczyma moimi biednymi :

* HASŁA

* NIE ZNA

* gruB

i parę innych

IMO poprawność gramatyczna i ortograficzna wypowiedzi również powinna być uwzględniona na forum - jak ktoś twierdzi, że cierpi na dys-badziewie jakieś, co zdaje się, że ostatnio stało się plagą narodową (a tak (_na prawdę_ → naprawdę) ORT to wtórny analfabetyzm i niechlujstwo), to ma aspell'a.

Może by jakieś FAQ skonstruować, ew. wątek - częste problemy - rozwiązania, którym to wątkiem (podforum) moderatorzy opiekowaliby się szczególnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wyszukiwaki i shoutbox też się poniekąd z tobą zgodze. Ale wystarczy umieć czytać żeby nie pomylić!!!!!!

 

Natomiast jeżeli chodzi o poprawność ortograficzną HHHHHMMM to też, ale przecież każdemu zdarza się nacisnąć nie ten klawisz, lub spacje zasłabło. W artykule by mnie to wręcz bulwersowało, natomiast w postach na forach to nie, tu sie pisze nieraz w pospiechu konkretnie, bez sprawdzania ortografii. I ja nie mam nic przeciw temu faktowi. A może na listę dyskusyjna do prof. Miodka się zapisze:)

 

Co do FAQ jest nawet nie najgorszy dla każdej FC tylko że po ANGIELSKU, może niektórych to odstrasza. Czas zrobić naszego Polskiego. Tylko kto się tego podejmie??.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Masz 100% racji. Istnieje jednak kilka problemów. Jednym z nich jest mała ilość moderatorów. Brałem już udział w kilku podobnych dyskusjach, wszystko kończyło się na obarczaniu moderatorów i administratórów dodatkową pracą. Trzeba znaleźć jakiś "środek ciężkości" i nmie naprawiać świata rękami innych ludzi, a tym, szczególnie na tym forum, jest ciężko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się biję w piersi, bo z dobroci serca zadrzyło mi się kilka razy na ten sam temat kliku misiom pluszowym odpowiadać. No i trochę mnie też zaczyna to wkurzać a nie bawię na tym forum zbyt długo.

 

Z drugiej strony to nigdzie jakoś w łatwym do znalezienia miejscu nie wypatrzyłem czy można wyszukiwać w sposób bardziej złożony. Metodą licznych prób, błędów i wniosków zauważyłem, że działają AND i OR - nawiasów jeszcze nie trenowałem, a czasem by się przydały, podobnie jak metaznaki. Minimalna długość wyszukiwanego string = 3 znaki też jest bez sensu na forum o linuksie (ls, ln, mv, rm ....).

 

No i jeszcze jeden postulat - natychmiast kasować (radykalne, wiem ale na pewno przyniesie szybkie rezultaty) posty z tematami w rodzaju "Ratujcie, bo nic nie mogę zrobić". A posta, wraży synu, to możesz? A jak już to jak duże to "nic"? Jaki system? Sprzęt czy program? Przecież jest od cholery miejsca w tytule i podtytule, żeby w telegraficznym skrócie przedstawić problem.

 

No i w końcu - ortografia. Czasem, to po prostu nie można zrozumieć co pytający ma na myśli :(

 

Przekonany o bezskuteczności powyższej odpowiedzi i całego wątku oraz świadom własnych uchybień

 

Pozdrawiam,

W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minimalna długość wyszukiwanego string = 3 znaki też jest bez sensu na forum o linuksie (ls, ln, mv, rm ....).
. Uważam, że to powinno się szybko zmienić, choć jestem tu nowy i tak sam jak AlienJr nie znam się na tym jeszcze, to na pewno wyszukiwanie słów krótszych niż 3 znaki przyda się wielu osobom. <_<.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ten temat zwykł być tensencyjny dla tego forum. Innymi słowy, temat rzeka, nad którą stoją wiatraki, z którymi bezskutecznie niejeden próbował i będzie próbował wlaczyć. Dążąc do minimalistycznej koncepcji konsensusu: forum wymaga opieki, jednak nie ma gdzie jej szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tu odejde odreszty, wedlug mnie linux to nie windows , w (_linuxie_ → Linuksie) ORT moze wyjsc problem ktory chociarz byl na forum moze sie od niego roznic i to co juz bylo moze nie pomagac. trudno tesz sie dziwic poczatkujacemu (przypomnijcie sobier, tesz nim kiedys byliscie) ze panikuje kiedy zamiast startowac mu grub cos nie dziala - pojawia sie sam napis grub, leca cyferki (to bylo u mnie) itp.

 

Chociarz czasami niektorzy mogli by sie bardziej wysilic, skozystac z opcji szukaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, Peter15, ale jeśli opisany w innym poście sposób rozwiązania nie działa to można:

1. Wznowić najbardziej zbliżony wątek dopisując własny problem.

2. Otworzyć nowy, ale poinformować takich pieniaczy jak np. ja, że ruszyło się cieżkie d..sko i wykazało minimalną inwencją polegającą na sprawdzeniu googlami i "szukaj" na forum.

Najczęściej powodem, dla którego opcja "szukaj" nie jest wykorzystywana (wiem, bo tak robi kilku moich kumpli) jest zwykłe lenistwo. "Co ja będę szukał, czytał i sprawdzał - napiszę i niech mi ktoś odpowie".

 

A jak komuś wyskoczył napis GRUB i nic poza tym, to też nie widzę powodów do paniki. Przecież gorzej już nie będzie. Użytkownik, a w większości przypadków admin (lub przyszły admin ;) ) własnego peceta, to nie kernel - nie ma prawa wpadać w panikę :D

 

Pozdr,

W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby sie zarejestrowac tesz potrzebny jest wysilek :) ja na poczaktu omalo nie zbaranialem przegladajac fora o linuksie. - a gdy przejrzalem setki postow jaka dystrybucje wybrac i kazdy polecal ina to juz myslalem ze calkiem zglopieje <_<

 

Wybaczcie za brak polskich ogonkow ale moja mozilla cos sie dziwnie po nich zachowuje - raz po alt + e sie wylaczyla :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...