Skocz do zawartości

Kto Uzywa Gnome 3 ?


tele

Rekomendowane odpowiedzi

Kto uzywa Gnome ?

 

 

Z czystej ciekawosci tylko pytam, bo to srodowisko na pierwszy rzut oka wydaje mi sie malo przyjemne.

 

Minusy:

- Przede wszystko nie moge znalesc wszystkiego w menu ani skonfigurowac jakbym chcial.

- Brakuje w instalatorze pakietow zaawansowanych mozliwosci z instalatora z ktorego korzystam na codzien.

- Brakuje mi mozliwosci Compiza ktory zostal porzucony,

   ale nie formie skonfigurowanej juz, ze ja przewijam strone w firefoxie i nagle minimalizuje mi wszystkie

  programy, bo mnie to wkurza, tylko w wersji do samodzielnego wlaczenia i skonfigurowania

 

Plusy:

- Ladnie wyglada

- Wyszukiwarka aplikacji w menu.

- fajny instalator graficzny z obrazkami i kategoriami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam z powodzeniem - czyste gnome jest nie użytkowalne jak dla mnie - trzeba sie wspomóc - gnome-tweak-tool - i tam uaktywnić co trzeba a do tego  https://extensions.gnome.org/  

gdzie jest masa dodatków które pomagają wszystko doprowadzić do stanu pod siebie. 

 

Napisz czego nie możesz skonfigurować na pewno ci pomożemy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię ten pulpit, dobry dla leniwych. Mało przy nim roboty i nie ma wkurzających pierdół, które można (i trzeba) samemu skonfigurować. Jakiś czas temu zainstalowałem sobie XFCE i pół godziny później usunąłem. Przypomniałem sobie po prostu ile czasu tracę na szukaniu motywów, ikonek, ustawianiu menu, paneli, grupowania okien i dwudziestu innych rzeczy.

 

Dlatego lubiłem Fluxboksa: dwa małe pliki konfiguracyjne i zrobione... No i jeszcze gtkrc-2.0, kompilacja paru programów, gkrellm... Dlatego teraz lubię Gnoma. To jak z ajfonem, albo z Kindlem. Po prostu jest i działa, a jeśli coś chcę poustawiać, to sobie poradzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...