Skocz do zawartości

Fedora 20 Nie Uruchamia Się Po Aktualizacji


tobek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Mam następujący problem: wczoraj zainstalowałem Fedore 20 64 bit. Instalacja przebiegła pomyślnie. Sysyem się urychomił bez problemów. Doinstalowałem sobie środowisko KDE, oraz aktualizacje proponowane przez system. Po ponownym uruchomieniu system już nie ruszył.

Zatrzymuje się na logo Fedory i tak stoi. Po wciśnięciu ESC widać że ładowanie dochodzi do momentu: "[OK] started hostname service" i tak stoi.

Postanowiłem zainstalować system ponownie, ale po zainstalowaniu aktualizacji dzieje się to samo. Proszę zatem o pomoc bardziej doświadczonych użytkowników.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas startu systemu gdzie pojawia sie mozliwosć wybrania na jakim jajku ma zastartowac system wciskasz "e" i zjezdzasz kursorem na sam dół i szukasz słowka "quite" i je wykasowujesz i pozniej naciskasz f10 i  system startuje w trybie " gadatliwym" czyli wyswietla ci dodatkowe info podczas ładowania systemu - być może coś tam będzie sie można doszukac jakiejs waznej informacji bo teraz to mozna zgadywać dlaczego -   moze masz problem z jajkiem po aktualizacji - nastepny razem jak ci wyskoczy akualka to nie aktualizuj jajka i zobacz czy po aktualizacji reszty system sie uruchomi. 

 

Spróbuj może instalnąć system bezpośrednio z neta - pociągnie ci od razu KDE z nowymi bibliotekami i nie będzie trzeba instalowac aktualizacji  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci się uda zalogować pod Alt+Ctrl+F2 to na pierwszy strzał wpisz :

sudo journalctl -b 

No i przewijaj w poszukiwaniu wszystkiego co się świeci na czerwono.

 

Ew jeśli błąd leży w x'ach to dokładny komunikat błedu będziesz miał tu:

less /var/log/Xorg.0.log

ew. tu:

sudo systemctl status gdm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...