Skocz do zawartości

Fedora 21 Na Lenovo 300 N200


s_konrad

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, jest to mój pierwszy post na forum więc proszę o wyrozumiałość. Na początku zaznaczę, że szukajka na forum wskazała mi kilka tematów z fingerprint, ale żaden z nich nie przybliżył mnie do opanowania mojego rebusa. 

Moja zabawa z linux zaczęła się od UBUNTU 8.04 ale kolejne wydania tego distro wzbudzały u mnie grymas niezrozumienia - szczególnie po zmianie GNOME na UNITY. Miałem inne upodobania co do X'ów więc sięgnąłem po Debiana. Bardzo fajnie mi wszystko działało i pracowało mi się znośnie. Ktos jednak podszepnął mi, aby sięgnąć po distro na rpm i niech to będzie coś dedykowane na desktop czyli Fedora  :) OK, spróbowałem i trochę byłem zdezorientowany. Montowanie zewnętrznych pamięci nie w /media/ID_napędu a w /run/user/media/ID_napędu... Kilka detali różnicy i nie bardzo wiedziałem jak to podejść, ale ogółem jest dobrze. Może nie wszystko jeszcze potrafię sam zrobić więc proszę o pomoc. Mam w laptopie sensor biometryczny, który jest wykrywany poprawnie, i na tym koniec. Chciałem ustawić logowanie do systemu z palca - tak mi pasowała ta funkcja w debianowatych - a tu kiszka. Wchodzę w ustawienia>użytkownicy>Logowanie za pomoca odcisku palca>wybieranie palca i na tym koniec radochy. Program działa ale nic się nie dzieje. Próba skanowania  nie daje żadnego efektu.

Skaner jest sprawny, sprawdzone na Win 7,8,1 i 10, Debian 7 też ładnie pracował z tym sensorem.

Moje polecenie w konsoli: lsusb i w wynikach jest m.in. 

Bus 004 Device 002: ID 08ff:2580 AuthenTec, Inc. AES2501 Fingerprint Sensor, który to jest poprawnie rozpoznawany też kiedy chce ustawić logowanie z palca. Z kolei polecenie

fprintd-enroll ale wyników brak...

Using device /net/reactivated/Fprint/Device/0
Enrolling right-index-finger finger. I na tym etapie program wisi. 
Nie wymagam chyba zbyt wiele skoro działa to w innych distrach to czemu mam mieć w tym distro niewykorzystane? Wiadomo, jestem świeży na platformie pochodnej od RH ale chcę poznać coś innego niz debianowate tym bardziej, że na firmie mamy postawiony serwer z CentOS'em.

Proszę o podpowiedź, byc może moja wina jest w tym, że nie właściwie próbuję skorzystać z opcji 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, sprawdzałem i jakoś nie poszło tak jak powinno. 

$ fprintd-enroll
Using device /net/reactivated/Fprint/Device/0
Enrolling right-index-finger finger.

i na tym koniec :| kursor tylko miga i tyle. Nie ma zakończenia w formie:

Enroll result: enroll-completed 

Dalej polecenie 

$ fprintd-list loodpool
found 1 devices
Device at /net/reactivated/Fprint/Device/0
Using device /net/reactivated/Fprint/Device/0

kończy się na monicie o hasło admina. Podaję hasło ale autoryzacja się wiesza i monit wisi do upadłego lub do chwili przerwania (CTRL+C) 

Nie ogarniam tego, wiem że sensor jest OK ale w innych distro.

Proszę o wskazówki, gdzie szukać jakiegoś rozwiązania a przynajmniej zdiagnozowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...