Skocz do zawartości

Fedora 22, Czarny Ekran I Lagi Przy Logowaniu


qrzywy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 2 problemy z Fedorą 22. Pierwszy: po jakimś czasie używania, wyłącza się ekran, czarny ekran, brak reakcji. Pomaga przejście w stan uśpienia przyciskiem na obudowie i wznowienie. Raz się to stanie po 10 sekundach, raz po 10 minutach.

Drugi problem: przy wyborze użytkownika, zaraz po włączeniu się systemu, strasznie się wszystko zacina, po zalogowaniu już jest ok, ale jednak to trochę irytujące jest :/.

Ktoś, coś może pomóc?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki sprzęt, karta grafiki? Instalowałeś zamknięte sterowniki? Z jakiego desktopu korzystasz? Domyślny Gnome czy coś innego?

Aktualizowałeś cały system? Pracujesz na najnowszym jądrze dostępnym w repozytorium?

Szukałeś czy ktoś nie zgłosił jakiegoś buga na https://bugzilla.redhat.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt: mb MSI Z97-G43

i5 4690k

GB Geforce GTX 970

Dysk ma 2 miesiące, nie sądzę żeby coś mu się mogło stać w tak krótkim czasie.

Nie instalowałem żadnych sterowników, prawdopodobnie (:P) nie aktualizowałem niczego. Po prostu ściągnąłem Fedore z ich strony i zainstalowałem. Nic w niej nie zmieniałem. Wszystko domyślne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc zacznij od aktualizacji, prawdopodobnie ściągnie się nowszy kernel.

A z faktu, że dysk ma 2 miesiące nie wynika, że nie jest uszkodzony. Prawdopodobnie oznacza to jedynie, że kupiłeś go 2 miesiące temu, ale nie wiesz co mógł przejść wcześniej ;)

Zainstaluj też zamknięte sterowniki Nvidia z RPM Fusion. Ważne: przez repozytorium RPM Fusion, nie instaluj z binarek dostępnych dla Linuksów na stronie Nvidia.

 

Jak dodać repozytorium znajdziesz na stronie http://wiki.fedora.pl/wiki/Poradnik

Nie przejumuj się, ze to poradnik do F20. Nikt nie ma czasu/ochoty/zacięcia go aktualizować, ale większość porad - w tym instalacja repo - jest aktualna. Może jedyną różnicą jest, że polecenie yum jest przestarzałe, ale i tak wykona się poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbując zainstalować sterowniki do grafiki z koemndy:

yum install akmod-nvidia "kernel-devel-uname-r == $(uname -r)"

wyświetla mi :

nie ma pakietu kernel-devel-uname-r == 4.2.5-201.fc22.x86_64.

Błąd: nie można odnaleźć pasujących wyników.

 

Co teraz :/ ? Wcześniej zaktualizowałem system i problem nadal występuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież widzisz, że nie ma pakietu o nazwie "kernel-devel-uname-r == 4.2.5-201.fc22.x86_64", Jeśli już to raczej "kernel-devel-4.2.5-201.fc22.x86_64"

Tak to jest jak się kombinuje albo przepisuje "cuda" z internetu.

Przy instalacji wpisz po prostu

dnf install akmod-nvidia kernel-devel
dnf sam będzie wiedział, żeby ściągnąć kernel-devel do aktualnie uruchomionej wersji jądra. Pod warunkiem, że wcześniej zaktualizowałeś jądro i uruchomiłeś ponownie system na tej najnowszej wersji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...