Skocz do zawartości

Jak Zainstalować W Fedorze Grub2-Starfield-Theme?


NoRobot

Rekomendowane odpowiedzi

Już się do niego przymierzałem, ale mi X-sy nie chciały wstać po instalacji.  :unsure:

Trochę też mnie też zniechęca to, że trzeba mu pisać startx na  wejściu. 

Może coś nie tak robiłem, ale wolę systemy, bez wielkich niespodzianek  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

apropo wypraw do innych dystro.Jesteś w błędzie,to bardziej przeszkadza niż pomaga,nie wszystkie linuksy mają te same umiejscowienia plików konfiguracyjnych,zapamiętywanie co i gdzie nie służy poznaniu w wprowadza mętlik.

Jesli chcesz mieć na pokładzie linux i nie bawić się w ciągłe poszukiwanie to polecam ci 

 

http://www.calculate-linux.org/

 

instalacja trywialnie prosta,szybki genciak binarny na pokładzie.Potrzebujesz poznać 4 komendy

eix-update
cl-update
emerge instalujesz plik
emerge --unmerge usuwasz plik

a resztę załatwi zautomatyzowany proces.Sam ci poprzeszukuje stare wersje i usunie,niespełnione zależnosci też sam przeszuka i usunie.Stary kernel? zaktualizuje a starego wywali.A co najzabawniejsze w takim genciaku.Nic nie musisz ustawiać,dodawać w plikach konfiguracyjnych,no chyba że masz ochotę instalować plik z konkretną flagą,ale jak jesteś desktopowcem to dosłownie nic nie robisz

 

Mały edit

 

podczas instalacji i po dystro zachowuje się trochę ospale.Po pierwszej aktualizacji od razu zauważalnie przyspieszy.W sumie tak jest przy każdej nowej instalacji ale tu długie wczytywanie plików instalacyjnych może niejednego zmylić.Bez obaw! potem śmiga jak ta lala :)

 

OMG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko o czym piszesz mam w Antergos-ie. Przez ostatnie lata używałem distro opartych na Archu i polubiłem ten system. 

W claculate nie mam Firefox-a i Thunderbirda, nie ma GNOME w którym świetnie się czuję, to obcy świat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem @MISZCZ czemu służy te odwołanie do stwórcy ale warto najpierw sprawdzić potem odwoływać się bo to ponoć grzech jesli robisz to nadaremnie :P .Jeżeli mamy ochotę na linux i mieć wszystko od ręki bez jakiejkolwiek ingerencji w pliki to owszem,takie jest calculate linux.

Ja wiem ze linuksiarze muszą grzebać,ustawiać i chrotować.No ja niekoniecznie :) i wydaje mi sie że NoRobot-owi tez przydałby się taki linux.

 

NoRobot

 

no bez jaj,nie ma gnome i FF? a co to zainstalować nie można,jest jakis zakaz?

 

zrobiłem w temacie mały OT a czują że zrobi sie całkiem spory :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Miałeś rację "śmiga jak ta lala". :D

Na próbę zainstalowałem sobie ten wspaniały system na drugim lapku. Pierwsza aktualizacja trwała mniej więcej od 19:00 do 10:00 następnego dnia (coś około 540 paczek). Potem próbowałem zainstalować gkrellm i gkrellm-plugins. Niestety nie mogłem - pomimo odblokowania - tego zainstalować. Cały czas była potrzeba odblokowania. Dałem spokój i już do tego nie wrócę.

 

Firefox i Thunderbird zainstalowały się bez problemów. Tutaj miałeś rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...