Skocz do zawartości

Aktualizacja Fedory z 25 do 27


PK0MP

Rekomendowane odpowiedzi

Z 25 na 27 aktualizować można bez problemu. Mnie się udało. Chociaż nie zawsze, nie na każdym komputerze idzie to tak łatwo jak piszą na https://fedoraproject.org/wiki/DNF_system_upgrade

Bez ściągania za każdym razem danych z internetu, to chyba tylko lokalne repozytorium przychodzi mi do głowy. Szczególnie jeśli masz zainstalowane pakiety nie tylko z oficjalnych repozytoriów Fedory, ale także z RPMFusion, Russian Feodra czy innych. Wyobrażam to sobie tak, że mirror z jakiegoś serwera robię na serwerze lokalnym a potem ten lokalny podaję w konfiguracji DNF jako źródło dla aktualizacji. Takie lustrzane kopie można sobie zrobić z repo Fedory, RPMFusion i innych. Mało tego: cyklicznie aktualizując repo lokalne masz źródło aktualizacji dla innych komputerów w sieci. Szczegółowo nie opisuję, bo jest tego trochę w sieci (google: fedora local repo) a ja sam nigdy czegoś takiego nie robiłem, nie było potrzeby.

Aktualizacji z DVD nie proponuję, bo potem i tak trzeba zaktualizować, więc to trochę jak nosić wodę dziurawym wiadrem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...