Skocz do zawartości

Rclone - eksport zmiennej TERMINAL


maciek84krk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Z racji że dopiero niedawno przesiadłem się z debian-owców na coś porządniejszego mam drobny problem z ustawieniem zmiennej dla nakładki graficznej rclone-browser dla pakietu rclone służącego do synchronizacji plików z różnorakich usług chmurowych jak Google Drive czy OneDrive. Problem polega na tym że nakładka ta mimo iż jest graficzna, do konfiguracji kont korzysta z wywołania systemowego terminala w którym to konto się konfiguruje. Aplikacja próbuje się odwołać do zmiennej TERMINAL. Spróbowałem więc zrobić tak jak polecają na stronach AskFedora, mianowicie:
 

 TERMINAL=$TERMINAL:/usr/share/bin/konsole

 export TERMINAL

Takie coś wpisałem w .bashrc w katalogu domowym, następnie po reboocie program przestał już jęczeć że zmienna TERMINAL nie jest zdefiniowana, ale po kliknięciu Configure i tak mimo wszystko nie otwiera terminala tak jak powinna. Pytanie moje co mogłem zrobić źle? Pierwsze czy konsole jest właściwym terminalem do wywołań przez programy? Może jakaś kwestia uprawnień? Czy coś we wpisie zrobiłem źle? Proszę o pomoc i dziękuje z góry :) 

Aha, ku ścisłości - konsole, ponieważ korzystam z wersji KDE Fedory 28.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...