Skocz do zawartości

Wine i porty COM a sterownik gazu STAG


bartoszp1992

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Potrzebuję dostać się do sterownika gazu w aucie, ponieważ mój gazownik nie odbiera a chcę skasować irytujący komunikat serwisu(który de facto już się odbył).

Kiedyś mi się to udało, ale niestety nie pamiętam jak.

Hardware- Laptop, kabel ProjektTECH STD-FTDI-3xLED, Sterwonik Gazu STAG Qbox basic

Software- Fedora 29 32bit, AcStag-0.30.6.9288 prosto ze strony producenta, kompatybilny ze sterownikiem qbox basic, poprawnie zainstalowany i poprawnie uruchamiający się przez wine.

 

Fakty:

dmesg pokazuje, że kabel jest wykrywany prawidłowo jako /dev/ttyUSB0

 

Problem:

Program nie może wykryć sterownika("brak sterownika gazu").

 

Próby jakie podjąłem:

https://www.onetransistor.eu/2015/12/wine-serial-port-linux.html

Tutaj po dodaniu dowiązania, po odpaleniu programu dowiązania znikają, w programie nie jest widoczny żaden port COM, komunikat o braku sterownika.

Po dodaniu linijek

[Hardware\\Devicemap\\Serialcomm] 1231984861
"Serial0"="COM1"

do .wine/system.reg port jest już widziany przez program staga, ale nadal wyrzuca komunikat o braku sterownika przy próbie połączenia.

 

Próba druga, oficjalna strona wine:

https://wiki.winehq.org/Wine_User's_Guide#AEN415

4.3.1, Serial and parallel ports

Zgodnie z tutorkiem odpaliłem wine regedit, dodałem wpis COM1 z wartością /dev/ttyUSB0. Nie dało to nic, brak jakichkolwiek portów w dosdevices, program nie widzi portu com, pokazuje komunikat o braku sterownika gazu.

W każdym z tych przypadków na kablu świeci tylko czerwona dioda, sygnalizująca gotowość. Nie udało mi się zaobserwować, aby chociaż błysnęła TX lub RX.

Kabel jest sprawny, wcześniej go używałem na innym lapku, też z fedorą(i pamiętam, że kilka dni walczyłem z odpaleniem go, ale gdy program zaczął widzieć COM1 to wszystko ruszało- tutaj nie rusza nadal).

 

W ramach testu ściągnąłem sobie jeszcze realterma, ustawiłem port1 i chciałem coś wysłać. Stykająć linie kabla otrzymałbym identyczną wiadomość zwrotną. Ale i tu nici.

"Bad ID, Probably PORT does not exist

ie_BadId - specified comport doesnt exist"

 

Ręce mi opadły. Macie jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...