Skocz do zawartości

Rozne Problemy


MohSETH

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Mam pytanie nie dotyczace (_linuxa_ → Linuksa) ORT...Kupilem sobie nagrywarkee Lite-on DVD i wszystko byloby fajnie gdyby chciala mi ona kasowac RW...a ona za cholere ani CD ani DVD nie kasuje uzywalem roznych programow K3b...nero info DVD... cloneCD...i za kazdym razem pisze ze plyta ktora chcesz skasowac nie jest RW...a na tych plytach od producenta Lite-on pisze ze to RW...zaznaczam ze to jest drugi Lite-on...wymienili mi w sklepie na nowy...bo z tamtym tez byly problemy identyczne...czy jest to mozeliwe ze plyty dolaczone do zestawu nie sa RW nawet jak na nich pisze ze sa?

Drugie pytanie tyczy sie apt...jesli upgradeje jakis program w systemie za pomoca tego programu to co sie dzieje z wersja starsza danego programu? Czy apt go odinstallowuje...? Bo nie chcialbym zeby moj system zapchal sie "starszym oprogramowanie" nie wiem czy wiecie o czym mowie:P

POZDRAWIAM:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do apt-a: tak, odinstalowuje. Za to jeśli nie zaznaczysz inaczej, to domyślnie w /var/cache/apt archiwizuje wszystkie ściągnięte RPM-y. To można zmienić gdzieś w konfigu. Albo tak jak ja zrobić link symboliczny do jakiejś luźniejszej partycji/katalogu.

 

Co do DVD: Wziąłbym od kogoś sprawdzoną płytke RW i przetestował. Jak zachowa się tak samo to poprosiłbym o upgrade firmaware'u w nagrywarca, a jeszcze lepiej o zwrot kasy i zmieniłbym sklep ;)

 

Pozdr,

W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do apt-a: tak, odinstalowuje. Za to jeśli nie zaznaczysz inaczej, to domyślnie w /var/cache/apt archiwizuje wszystkie ściągnięte RPM-y. To można zmienić gdzieś w konfigu. Albo tak jak ja zrobić link symboliczny do jakiejś luźniejszej partycji/katalogu.

 

Co do DVD: Wziąłbym od kogoś sprawdzoną płytke RW i przetestował. Jak zachowa się tak samo to poprosiłbym o upgrade firmaware'u w nagrywarca, a jeszcze lepiej o zwrot kasy i zmieniłbym sklep ;)

 

Pozdr,

W.

apt: OK

 

cdrw,dvdrw : tak to jest jak sie kupuje "szajs". Pojdz do tego sklepu i powiedz im niech Cie nie wpieniaja. Wez plyty jakie masz i pokaz przy nich co kupiles. Zrob im pozadna rozrobe bo przeciez nie kupowales przenosnego odtwarzacza "dvd" i "cd" tylko robota do wypalania. I jak Ci pisze ze jest plyta CDRW to powinien ja kasowac - bo dlaczegoz by nie !! A jak nie to niech on Ci to wytlumaczy. W koncu jakby niektore tylko plytki dzialaly w konkretnych nagrywarkach to bylaby troche lipa. (95% plytek powinno chodzic bez problemu w kazdej nagrywarce).

A co do firmware'a to jak na nowa nagrywarke wg mnie to tez lipa. Gosciu powinien sprzedac Ci sprzet gotowy do uzycia po 1 min od wyjscia ze sklepu.

 

pozdr

piotro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...