Skocz do zawartości

uwaga na upgrade 5.2.5-200.fc30 brak wifi


Arpe

Rekomendowane odpowiedzi

kernel  5.2.5-200.fc30  nie obsługuje kart Intel Corporation Wi-Fi 6 AX200 (np. w HP Eltebook 840 g6)
kernel: iwlwifi 0000:3a:00.0: Firmware not running - cannot dump error i masa innych błędów z
update z tymi kartami tylko z exclude=kernel* 

na 5.1.20-300.fc30 działa bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, jak zwykle sprawa rozwojowa,
obecnie mam 5.1.20-300.fc30 i wifi działa, ale nie mogę uruchomić VirtualBoxa bo nie sa dostępne dla tej wersji kernel-headers i kernel-devel
więc trzeba przejść na najnowsze 5.2.7-200 ale to też karty AX200 nie widzi i z tego co na razie ustaliłem, to wyjęli te strowniki z jądra i trzeba doinstalowywać osobno,

shit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Arpe napisał:

no tak, jak zwykle sprawa rozwojowa,
obecnie mam 5.1.20-300.fc30 i wifi działa, ale nie mogę uruchomić VirtualBoxa bo nie sa dostępne dla tej wersji kernel-headers i kernel-devel
więc trzeba przejść na najnowsze 5.2.7-200 ale to też karty AX200 nie widzi i z tego co na razie ustaliłem, to wyjęli te strowniki z jądra i trzeba doinstalowywać osobno,

shit

Ewentualnie dodać

installonly_limit=11

do /etc/dnf/dnf/conf. Jeżeli macie partycję /boot, to upewnijcie się, że ma chociaż gigabajt. Zawsze można pracować na starym kernelu póki co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[częściowo SOLVED, do pierwszego dnf update, chyba że naprawią]

pogrzebałem w bugzilli, bo w końcu niemożliwe, żeby tylko mnie trafiło i jest dużo wpisów, ogólnie jest problem taki, że kernel 5.2* ładuje domyślnie sterowniki:  /lib/firmware/iwlwifi-Qu*-48.ucode od nowszej karty: Intel Wi-Fi 6 AX201, a powinnno być załadowane: iwlwifi-cc-a0-46.ucode   do Intel Wi-Fi 6 AX200

modinfo iwlwifi | more   pokazuje co jest załadowane

ja po prostu wypierniczyłem z /lib/firmware/ wszystko co miało iwlwifi*48 restart i działa na najnowszym jądrze (5.2.7-200)

przykładowy wpis https://bugzilla.redhat.com/show_bug.cgi?id=1732862 ale tu usuwał /*46, ja usunąłem /*48

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...